Yükleniyor...

Karpeles Sorgulama için Ofiste Olmayacak!

Daha önce Reuters’ın raporlarında yer alan bilgiye göre, Karpeles’in iflas erteleme ile ilgili ABD yargıçları tarafından yapılacak sorgulama için ABD’de bulunması gerekiyordu

Daha önce Reuters’ın raporlarında yer alan bilgiye göre, Karpeles’in iflas erteleme ile ilgili ABD yargıçları tarafından yapılacak sorgulama için ABD’de bulunması gerekiyordu. Sorgulama ile görevli olan Stacey Jernigan, iflas koruma programının uygulanabilmesi için bu sorgulamanın olması gerektiğini ve Karpeles’in bu sorgulamada bizzat bulunması gerektiğini belirtmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Karpeles’in avukatları, Karpeles’in hâlâ ortalarda gözükmemesinin nedeni olarak FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) mahkemesini öne sürüyorlar. Washington D.C.’de bu dava için de bulunması gereken Karpeles, iflas koruma programı sorgulaması ile ilgili sürenin 5 Mayıs tarihine uzatılmasını Mt.Gox avukatları aracılığıyla talep etti.

Mt.Gox’un çöküşünden sonra Bitcoin dünyası çok çalkantılı bir dönem yaşamıştı. Karpeles, Mt.Gox’u asla bırakmayacağını ve sorunun çözümü için sürekli çalışmalar yapacağını belirtmişti. Ortalıkta dolaşan dedikodulara göre Mt.Gox başka bir isimle hizmet vermeye devam edecek. Diğer bir dedikodu da Mt.Gox’un işleri yoluna koyduğu ve tekrar açılabileceği yönündeydi.

Öne çıkarılan görsel, Reuters’tan alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x