Katar, Kripto Yasağını Düzgün Bir Şekilde Uyguluyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Katar, Kripto Yasağını Düzgün Bir Şekilde Uyguluyor

Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Katar'ın kripto yasağını usulünce uyguladığını belirtti.

katar

Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Katar‘ın kripto yasağını usulünce uyguladığını belirtti.

Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yayınlanan bir rapora göre, Katar’ın 2019’da duyurulan kripto yasağını ihlal eden şirketlere karşı yeterince önlem almadığı belirtiliyor.

FATF Raporu, Katar’ın Usule Uygun Kripto Yasağı Uyguladığını Ortaya Koydu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FATF’ın yayımlanan raporunda, Katar Merkez Bankası’nın daha proaktif bir şekilde kripto varlık hizmeti sağlayıcılarını tespit etmesi ve yaptırım uygulaması gerektiği vurgulandı.

fatf

Raporda, Katar Finans Merkezi Düzenleme Kurumu tarafından 2019’da duyurulan kripto firmalarıyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Katar, yetkili makamların bu yasağın potansiyel ihlallerini proaktif olarak tespit ettiğini ve bunlar için yaptırım uyguladığını göstermedi.”

Ayrıca, lisanssız bir kripto sağlayıcının faaliyet gösterdiği iddia edilen bir durumda bile herhangi bir resmi yaptırım uygulanmadığı ifade ediliyor.

FATF, Katar’ın kripto işlemlerinde katılımcıların kimliklerini belirlemeyi gerektiren kurala uymada tutarsızlık olduğunu belirtiyor. FATF’a göre, Katar’ın risk profili ile terörün finansmanı faaliyetinin türü ve kapsamı arasında büyük tutarsızlıklar bulunuyor.

Katar’ın komşularından Birleşik Arap Emirlikleri’ne kıyasla kripto dostu olmadığı belirtiliyor. Bununla birlikte, Katar’ın merkez bankası başkanı daha hızlı ödemelerin potansiyel faydalarına işaret etmiş ve dijital bir riyalin araştırıldığını ifade etmiştir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x