Silvergate, Fed'in Son Tarihini Kabul Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Silvergate, Fed’in Son Tarihini Kabul Etti

Kripto dostu banka Silvergate, Fed'in son plan sunma tarihini kabul etti.

silvergate

Kripto dostu banka Silvergate, Fed’in son plan sunma tarihini kabul etti.

Federal Rezerv Yönetim Kurulu, kripto dostu banka olan Silvergate Bank’a, faaliyetlerini tasfiye etmek için önümüzdeki 10 gün içinde bir plan sunma talimatı verdi.

Silvergate, Fed’in Takvimine Uyacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Federal Rezerv Yönetim Kurulu, kripto dostu olan Silvergate Bank’a, faaliyetlerini tasfiye etmek için önümüzdeki 10 gün içinde bir plan sunma talimatı verdi. Bu emir, bankanın güvenlik, sağlamlık ve düzenlemelere uygunluk konularında eksiklikler tespit edildiği bir inceleme sonucunda verildi.

fed

Silvergate Bank, Kaliforniya mali düzenleyicilerine kendi kendini tasfiye planını sunma konusunda Federal Rezerv emrine uydu. Banka, mevduat sahiplerinin haklarını korumak için nakit ve diğer kaynakları korumak zorunda olduğunu belirtti.

Federal Rezerv’in emri, Silvergate Bank’ın feshedilmiş bir kripto borsası olan FTX ile yaptığı anlaşmalara bağladığı başarısızlıkları vurguluyor. Banka, FTX’in çöküşünden ve Diem adlı dijital varlıkla ilgili zarardan kurtulmak için San Francisco Federal Konut Kredisi Bankası’ndan acil durum kredisi almıştı.

Silvergate Bank’ın liderliği, yaptırım eylemlerini gönüllü olarak kabul ettiğini ve kararın bir parçası olarak üst düzey yöneticilere verilecek herhangi bir ikramiye, terfi veya tazminatın düzenleyiciler tarafından onaylanması gerektiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x