Yükleniyor...

Kayle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in (3AC) kurucu ortağı Kyle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini iddia ederek iflas mahkemesinin yargı yetkisini reddetti.

Three Arrows Capital Denetcisi 35.6 Milyon Dolari Kurtardi

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucu ortağı Kyle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini iddia ederek iflas mahkemesinin yargı yetkisini reddetti.

Davies, Singapur’da ikamet eden bir vatandaşla evlenip daimi oturma izni aldıktan sonra ABD vatandaşlığından feragat ettiğini belirtti. Singapur çifte vatandaşlığa izin vermediğinden dolayı ABD vatandaşlığından vazgeçmeyi tercih ettiğini ifade etti.

Three Arrows Capital kurucu ortağından ABD vatandaşlığı çıkışı

Davies’in dosyalaması, 3AC‘nin tasfiye memurlarının talebi üzerine geldi ve kripto hedge fonunun çöküşü hakkında bilgi toplamayı amaçlamaktadır. Ancak, 3AC kurucu ortağı Su Zhu ile birlikte, Davies’in fiziksel konumu bilinmediği için mahkemeye çağrılması zorlaştı. Davaya ilişkin belgelerde Davies’in ABD vatandaşı veya mukimi olmadığı için mahkemenin onun üzerinde kişisel yargı yetkisi olmadığı belirtilmektedir.

SECten Kripto Influencerlarina Mahkeme Celbi

3AC’nin arkasındaki tasfiyeciler, şirketin alacaklılara 3,5 milyar dolar borcu olduğu bildirildiğinden, Zhu ve Davies’ten yaklaşık 1,3 milyar dolarlık fonu geri almaya çalışıyorlar. Çöküşün ardından, Zhu ve Davies iflas etmiş kripto firmalarına karşı ticaret iddiaları için Open Exchange adlı bir platform başlattılar. Ayrıca Sotheby’s, daha önce 3AC kurucularına ait olan, misli olmayan bir token koleksiyonundan birkaç parçayı açık artırmaya çıkardı. 3AC’nin iflas davası konuyla ilgili olarak 8 Ağustos’ta bir duruşma yapacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x