Kendileri çaldı kendileri oynadı: Yüzde 8 yükseldi!
Yükleniyor...

Kendileri çaldı kendileri oynadı: Yüzde 8 yükseldi!

THORSwap'ın platformu tekrar başlatması, THORChain (RUNE) fiyatını yüzde 8 yükseltti.

THORChain RUNE

THORSwap’ın platformu tekrar başlatması, THORChain (RUNE) fiyatını yüzde 8 yükseltti.

THORChain ekosisteminde garip bir hareketlilik yaşandı. THORChain’in merkeziyetsiz borsası THORSwap, RUNE fiyatını yukarıya taşıdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

THORSwap, yasa dışı işlemlerin platformda yaygınlaşmasını gerekçe göstererek işlemleri askıya almıştı. Bu hamleyle RUNE fiyatında düşüş yaşandı. Kısa süre sonra proje, işlemleri tekrar başlattığını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte RUNE’de yüzde 8’lik yükseliş yaşandı. Platform, yaptığı hamleler ile RUNE fiyatında manipülasyona sebep oldu.

THORChain (RUNE), manipülatif hareketlilik sergiliyor

THORChain (RUNE), THORSwap’ın faaliyetleri sebebiyle manipülatif bir fiyat hareketliliği sergiliyor.

THORChain ekosisteminde yer alan merkeziyetsiz kripto borsası THORSwap, aldığı kararlar ile RUNE fiyatına doğrudan etki ediyor. THORSwap, 6 Ekim’de yaptığı duyuruda platform işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Platform, gerekçe olarak ABD ile uyum süreci kapsamında yasa dışı işlemlerin ayıklanacağını öne sürdü.

THORSwap’ın hamlesi, RUNE fiyatının yüzde 25’lik düşüş yaşamasında önemli bir etmen oldu. Yatırımcılar, THORChain ekosistemindeki gelişme neticesinde ellerindeki RUNE’ları sattı.

Aradan geçen bir hafta sonra THORSwap’tan yeni bir hamle geldi. Platform, hizmet şartlarında yaptıkları güncellemeyle birlikte işlemleri tekrar başlatacağını açıkladı. Daha önce RUNE fiyatını düşüş yönlü etkileyen platform, son duyurusuyla bu kez de yükselişe yol açtı. RUNE, yüzde 8 yükseliş yaşadı.

RUNE fiyatı

RUNE fiyatındaki manipülatif hareket dikkat çekti. Diğer taraftan THORSwap’ın yerel token’ı THOR da yükselişe geçti. THOR yüzde 12 oranında artış yaşadı.

THORChain verilerine göre, işlem hacimleri geçtiğimiz hafta 30 milyon dolar civarındaydı. THORSwap’ın tekrar işlemleri başlatması, THORChain işlem hacmini 62 milyon dolara çıkarttı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x