Yükleniyor...

Kripto Borsalarında Hacim, Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

Kripto para borsaları, Bitcoin'in ilk kez 20 bin dolar seviyesini geçtiği 2020 Aralık'a yakın hacimler ile yılı tamamladı.

Kripto Borsalarinda Hacim Son Iki Yilin En Dusuk Seviyesinde

Kripto para borsaları, Bitcoin‘in ilk kez 20 bin dolar seviyesini geçtiği 2020 Aralık‘a yakın hacimler ile yılı tamamladı.

Kripto para borsalarında yaşanan sancılı süreçler ve iflas senaryoları, zorlu bir yılı beraberinde getirdi. Covid döneminde popülaritesi artan ve milyonlarca yeni yatırımcı çeken kripto, uzun bir ayı trendine girdi. Birçok proje yok olup giderken, bazı projeler de hayatta kalmak için çetin bir mücadele verdi. Geride kalan bu sancılı yıla, FTX’in iflas etmesi damga vurdu. Diğer taraftan kripto para borsaları, yılı son iki yılın en düşük seviyesindeki hacim oranlarıyla kapattı.

Kripto Para Borsalarda Hacim Dibi Gördü!

Kripto para borsalarının yedi günlük ortalaması, bu yılın Kasım ayına göre yüzde 47.6’lık bir düşüş ile 356 milyon dolara ulaştı. Ayrıca kripto borsalarındaki hacimler, Bitcoin‘in 20 bin dolar seviyelerinde gezdiği 2020 Aralık‘tan beri bu kadar düşük olmamıştı.

borsalar 2 yilin en dusun hacim

Güven kaybına yol açan birçok kripto senaryosu, yatırımcıların sektörden uzaklaşmasına yol açtı. Özellikle, balina diye tabir edilen büyük cüzdanların hareketsizliği dikkat çekti. 2022 yılı, kripto para birimleri için adeta çöküş yılı oldu. Bitcoin, 2022’nin Ocak ayında 47 bin dolar seviyelerinde hareket ediyordu. Ancak lider kripto para birimi, 2022 yılını 16.5 bin dolar seviyesinde kapattı.

Kripto ayı trendinin de etkisiyle, kripto borsalarında yeterince talebin olmaması en büyük etmen oldu. Bu nedenle kripto borsalarındaki hacim seviyesi, iki yıl önceye dönmüş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner