Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Kripto Para ATM'lerinin Sayısı 2 Katına Çıktı!

Kripto Para ATM’lerinin Sayısı 2 Katına Çıktı!

ABONE OL:google-news

Kripto para ATM’leri kripto paraların fiyatını artıracak bileşenler arasında görülüyor. Dijital devrimin fitilini ateşleyecekler listesinde hatrı sayılır bir konumları olan kripto para ATM’lerinin sayısı giderek yaygınlaşıyor.  2018’de ayıların elinden kurtulamayan kripto para piyasası umut verici bir performans sergileyemedi ama dünyanın dört bir yanındaki kripto para ATM’lerinin sayısı iki katına çıktı.

Data Light’ın araştırmasına göre, dünyanın dört bir yanında günlük hizmet vermeye başlayan kripto para ATM’sinin sayısı 6. Dünya çapındaki kripto para ATM’sinin sayısı şu anda 4 bin bandını aştı ve 4.021’e çıktı. Bu sayının gelecek yıllarda hızla artması bekleniyor.

Şu anda dünya çapındaki kripto para ATM’lerinin hemen hemen hepsi Bitcoin’i destekliyor. ATM’lerinin 2.421’i Litecoin’i, 2.000’inden fazlası ise Ethereum‘u destekliyor. Bunun yanı sıra 729’u Dash’ı, 67’si Zcash’i, 218’i Monero’yu ve 79’u Dogecoin’i destekliyor.

2017 yılının son döneminde görülen güçlü boğa piyasası rallisi kripto para ATM’lerinin sayısının büyük oranda artmasına neden oldu. Data Light araştırmasına göre 2018’de hizmet vermeye başlayan kripto para ATM’lerinin büyük kısmı Bitcoin fiyatının daha yüksek olduğu zamanlarda kuruldu.

CryptoATMradar’ın verilerine göre şu anda 76 ülkede 4.085 kripto para ATM’si yer alıyor. Yine aynı platformun verilerine göre bu ATM’lerin 3.157’si Kuzey Amerika kıtasında bulunuyor. ABD’de 2.415, Kanada’da ise 695 ATM bulunuyor. Avrupa’daki kripto para ATM’si sayısı bakımından başı çeken ülke ise Avusturya. İkinci sırada 208 ATM’nin kurulu olduğu Birleşik Krallık yer alıyor.

Şu anda Türkiye’de sadece 1 adet kripto para ATM’si yer alıyor (ilgili haber).

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar