Yükleniyor...

Kripto Para Borsasının CEO’su, Yatırımcı Fonlarını Kişisel Zevkleri İçin Harcamış

Kötü şöhretli kripto para borsası QuadrigaCX davası Kanada'da sürüyor.

Kripto Para Borsasının CEO’su Yatırımcı Fonlarını Kişisel Zevkleri İçin Harcamış

Kötü şöhretli kripto para borsası QuadrigaCX davası Kanada’da sürüyor. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, (OSC) eski QuadrigaCX CEO’su Gerald Cotten’i kullanıcı fonlarının kötüye kullanmasından dolayı suçlu buldu. Gerald, müşterilerin parasını dünya genelinde mülk satın almak için kullanmış.

Cotten ve eşi, lüks konut (Nova Scotia, British Columbia, vb. 16’dan fazla konut), yatlar, pahalı arabalar, kişisel uçaklar ve daha fazlasını zimmetine geçirmişler.

Kripto Para Borsasının CEO’su En Az 115 Milyon Dolar Harcadı

2016 yılında QuadrigaCX, Kanada’daki en büyük kripto para birimi borsalarından biriydi. Resmi kayıt olmadan 76.000’den fazla kullanıcıya hizmet veriyordu. Borsa CEO’su, Cotten tarafından bilinen şifrelerle soğuk cüzdanlarda en az 169 milyon dolar depoladı. Parayı muhafaza etmek için borsanın resmi cüzdanlarını kullanmadı, bunun yerine fonları kendi hesaplarına ve cüzdanlarına gönderdi.

Gerald, diğer büyük borsalarda hileli işlemler için 115 milyon dolar kullandı. Müşterilerin paralarını borsa kullanıcılarının izinlerini almadan kullanıyordu.

OSC, yakın zamanda Cotten’in tapularının tam listesini içeren raporu yayınladı. Rapora göre Cotten, diğer üç borsada başarısız işlemler nedeniyle en az 28 milyon dolar kaybetti. Ayrıca, perakende yatırımcıların ilgisini taklit etmek için borsada bir sürü sahte hesap kullandı.

Gerald Cotten; karısıyla balayındayken, Hindistan’da Crohn hastalığından öldü. Borsa yatırımcılarının avukatları, ölümünün garip koşulları nedeniyle vücudunun teşhis edilmesini istedi. Kripto taraftarları CEO’nun hâla hayatta olduğundan, yargılamadan saklandığından ve muhtemelen Asya’da bir yerde yeni bir kimlikle yaşadığından şüpheleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner