Yükleniyor...

Kripto Para Dolandırıcıları İnsanları Bomba ile Tehdit Ediyor!

Kolay yoldan Bitcoin kazanmak amacıyla ABD çapındaki birçok işletme, okul, hükümet binası ve hastane bomba ile patlatılma tehditi ile karşı karşıya.

Kripto Para Bomba

Kolay yoldan Bitcoin kazanmak amacıyla ABD çapındaki birçok işletme, okul, hükümet binası ve hastane bomba ile patlatılma tehditi ile karşı karşıya. En azından tehlikeli bir mail metninde böyle bir beyanat yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak FBI sözcüsü, “Ülkenin birçok yerinde yapılan bomba tehditlerinden haberdarız ve kolluk kuvvetleri ile işbirliği içindeyiz. Halkı dikkatli olmaya ve kamu güvenliğine kastedebilecek şüpheli girişimleri kolluk kuvvetlerine bildirmeye davet ediyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

E-posta yoluyla yapılan tehditle kripto para gaspı hedefleniyor. Twitter’daki bir kullanıcı konuyla ilgili olarak devam edecen soruşturmayla ilgisi olduğunu düşündüğü bir e-postaya ait ekran görüntüsünü tweet’ledi.

Haber ajansları benzer tehditlerin yer aldığı onlarca e-postanın ülke genelinde birçok kişiye atıldığını bildiriyor. E-postada yer alan cüzdan adresinin hiçbir işlem ile eşleşmiyor ve patlatılmakla tehdit edilen binalarda yapılan aramalarda herhangi bir patlayıcı maddenin bulunmaması yüreklere su serpti ve e-postaların asılsız olduğunu ortaya çıkardı.

Yine de FBI konunun takipçisi olduğunu söylüyor ve herhangi bir bomba tehdidinin ciddiye alınarak derhal kolluk kuvvetlerine bildirilmesini istiyor.

NBC News’in haberine göre yetkililer, Maryland, Virgina, California, Ohio ve Illinois’daki bomba tehditlerini araştırıyor. Özellikle Google’da “bomb threat” şeklinde arama yapıldığında bomba tehditlerinin ABD çapında sürekli olarak arttığı görülebilir.

Kripto para dolandırıcılarının söz konusu bomba tehditli e-postalar ile neyi hedefledikleri ise şimdilik bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner