Yükleniyor...

Kripto Para Hedge Fonları 100 Milyon Dolardan Fazla Yükseldi!

2018 boyunca kripto para piyasası değerlemenin yüzde 75'ini kaybetti, ancak kripto hedge fonları akredite edilmiş yatırımcılar ve kurumların desteği ile yüz milyon dolardan fazla yükseldi.

Kripto Para Hedge Fonları

2018 boyunca kripto para piyasası değerlemenin yüzde 75’ini kaybetti, ancak kripto hedge fonları akredite edilmiş yatırımcılar ve kurumların desteği ile yüz milyon dolardan fazla yükseldi.

1 Kasım tarihinde Grayscale Investments, kripto para risk sermayesi iştiraki Dijital Para Birimi Grubu’nun hem mevcut hem de yeni yatırımcılardan 330 milyon dolardan fazla para topladığını açıkladı.

Grayscale Investment’ın genel müdürü Michael Sonnenshein, firmanın 2017 yılında dörtte üç oranında artış kaydettikten sonra Bitcoin’in fiyatında yüzde 69’luk önemli düşüşün şirketin müşteri tabanı üzerinde etkisinin oldukça düşük olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’in fiyatının tüm yıl boyunca aşağı doğru seyretmesi mevcut müşterilerimizin daha fazla sermayeyi işe koymalarını engellemedi. Bu fiyat düşüşlerine rağmen varlık girişleri gerçekten güçlü. Yatırımcılar geri çekilmeye maruz kalmalarını artırma fırsatı olarak görüyorlar. Fiyat, yatırımların hızını yavaşlatmadı, aslında ilişkilerimizi genişletmemize neden oldu.

Sadece Grayscale Değil

Borsa yatırımcısının kripto para piyasasına yatırım yapmasına izin veren Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Zcash’ın halka açık bir enstrüman sağlayıcısı olarak Grayscale, dijital varlık varlık yöneticisi ve yatırım şirketi olarak güçlü bir üne sahip.

Ancak, son birkaç ay içinde Pantera Capital ve eski Point72 portföy yöneticisi Travis Kling tarafından kurulan Ikigai Varlık Yönetimi gibi diğer büyük kripto para türünden hedge fonları varlık sınıfına yatırım yapmak için 100 milyon doları aşmış durumda.

Kripto para birimi sektörü 11 aylık dönemde önemli bir marj düşüşü yaşadı, ancak uzun vadeli bir yatırım fırsatı olarak varlık sınıfını araştıran birçok yatırımcı piyasa düzeltmesini bir fırsat olarak değerlendirdi.

Geçtiğimiz 10 yıl boyunca kripto para piyasasında dört temel düzeltme kaydedildi. Bunların tümünde değerlemede yüzde 80’in üzerinde düşüş görüldü. Travis Kling’in vurguladığı gibi kripto para piyasası sadece üstel büyümenin başlangıcında ve düzeltme esnasında yeni yatırımcıların girmesi için uygun bir fırsat sunuyor.

100’ü aşkın yatırımcı 100 milyon dolarlık Pantera fonuna 10 yıllık uzun vadeli bir vizyon ile kripto para birimi endüstrisine (Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara değil) yeni girişimlere yatırım yapmaya çalışıyor.

Piyasanın Büyümesi Oldukça Güçlü

Tarihsel olarak kripto para piyasası büyük düzeltmelerden güçlü bir şekilde toparlanmayı başardı ve sürekli olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

2018 bir varlık sınıfı olarak kripto para biriminin hızla büyüyen bir endüstri tarafından desteklendiğini, güçlü ve sağlam olduğunu açıkça gösterdi. Bu kesinlikle bir tuhaflık değil. Mevcut merkezi sistemlere karşı rekabet eden, yeni ve gelişen bir teknoloji, fikir birliği para birimi ve bilgi işlem sistemi için oldukça normal bir durum.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner