Yükleniyor...

Kripto Paralar Yasaklanırsa Ne Yapmalı? Uzman İsim Açıklıyor

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kripto para taraftarlarına tavsiyelerde bulundu.

ban crypto

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kripto para taraftarlarına tavsiyelerde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hoskinson; endüstrinin, paranın temel doğasını değiştirmeyi ve herhangi bir hükümetin kontrolü dışında finansal sistemler yaratmayı amaçladığını, dolayısıyla siyasal baskılara göğüs gerilmesi gerektiğini söyledi.

“Kripto paralar siyasi bir hareket. Kripto her zaman olduğu gibi politiktir. Bunu asla unutmayın. Para kavramını yeniden keşfedeceğiz ve hükümetin ellerinden çıkartarak bunu kendimiz kontrol edeceğiz.

Her şeyin değişmesi gerektiğini şimdi anlıyoruz: ticaret yasaları değişiklikleri, mülkiyet hakları değişikliği, iş değişikliği, iş yapısı değişiklikleri…Yasalar değişiyor.

Input Output Hong Kong’un (IOHK) genel müdürü, kripto paraların bir bütün olarak siyaseti ve toplumu yönlendirdiğini açıklıyor.

“Her şey politiktir çünkü para siyasetin en büyük etkisidir. Eğer kazanılacak para varsa; yasalar yapılacak, değişiklikler yapılacak, düzenlemeler yapılacaktır. Ana itici güç, paranın etrafındaki ekonomiyi yönetmekle ilgilidir. ”

Hoskinson, politikacıların kripto para birimlerinin mülkiyetine ve kullanımına karşı yasalar çıkardıkları bir senaryoda neler olabileceğini anlattı.

“Beş milyon dolarlık kripto para birimine sahip olan bir politikacının ‘Bunu yasaklamak ve buna sahip olmanı yasa dışı hale getirmek istiyorum’ demesine ne yapabilirsiniz?

Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde ve tüm dünyada, meclislerde kripto paraları yasaklamak isteyen insanlar var. Eğer bu sektördeyseniz, ne yaparsınız? Hiçbir şey olmamış, her şey güllük gülistanlıkmış gibi davranıp: ‘Çok güzeldi bir zamanlar ama ne yapalım’ dersiniz.

Bu kabul edilemez. Arkadaşlar, bir fikriniz olmalı. Doğru şeyler için savaşmalısınız.”

Şu anda, kripto paraları yasaklamak için güçlü bir hareket var. Böylece kripto paraların yasak olması durumunda, sistemde bir B planına ihtiyacınız var. Cardano’yu biz tam da bu şekilde tasarladık.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x