Yükleniyor...

Kripto Paralarla Dünya Genelinde Ödeme Yapmanın Önünü Açacak İşbirliği

Mağaza içi online ve mobil ticari işlemler için sorunsuz ödeme çözümleri sunan Ingenico Group, kendisinin POS (Point of Sale) APOS A8 cihazlarında Blockchain tabanlı finans ve teknoloji şirketi Pundi X’in XPOS yazılımını kullanacak.

Kripto Paralarla Dünya Genelinde Ödeme Yapmanın Önünü Açacak Önemli İşbirliği

Mağaza içi online ve mobil ticari işlemler için sorunsuz ödeme çözümleri sunan Ingenico Group, kendisinin POS (Point of Sale) APOS A8 cihazlarında Blockchain tabanlı finans ve teknoloji şirketi Pundi X’in XPOS yazılımını kullanacak.

Ingenico ve Pundi X’in arasındaki işbirliği, dünya genelinde kripto para ödemelerinin yaygınlaşmasına imkan tanıma konusunda son derece olumlu bir gelişme. XPOS modülüne sahip olacak Ingenico’nun Android tabanlı POS çözüm cihazı APOS A8 üzerinden kripto paralar ile ödeme yapılabilecek.

Bu cihaz ile ödeme yaparken kullanılabilecek kripto para birimleri ETH, BTC, BNB, XEM, DGX, DAI, NPXS, NPXSXEM, FX, QTUM, ENQ, KNC ve KCS. Bu kripto para birimleri ile ödeme yapmak isteyen bir müşteri XWallet uygulamasını ya da XPASS kartını kullanabilir. XPASS, birden fazla kripto para biriminde ödeme yapmak için kullanılan fiziksel bir kart.

Bütün ödemeler Blockchain üzerinden gerçekleştirileceği için güvenlik üst düzeyde. Ayrıca işlem kayıtları da kimse tarafından sonradan değiştirilemez veya silinmez. Çünkü arada banka ya da kredi kartı şirketi gibi herhangi bir aracı bulunmuyor. Tüm bunlarla birlikte işlem maliyetleri son derece düşük ve işlemler de son derece hızlı olacak.

Pundi X’in kurucu ortaklarından ve CEO’su Zac Cheah işbirliği ile ilgili konuştu ve “Pundi X, şu an dünya genelinde en çok satan Android ödeme cihazı APOS A8’den faydalanabilecek. Ayrıca birçok önemli pazarda Ingenico desteğinden yararlanabilecek.” dedi.

Ingenico Group’un Asya ve Pasifik bölgesinden sorumlu başkan yardımcısı Marcus Low ise şunları söyledi:

“Bu ortaklık, ödemelerin geleceği için hazırlanmanın ve dünya çapındaki müşterilerimize güvenilir bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimini sunmanın harika bir yolu.”

Ingenico Group dünyanın en büyük ödeme kabul ağlarından biri. Müşterileri arasında finansal kurumlar, perakendeciler, küçük işletmeler yer alıyor. Bütün bu kuruluşlar daha keyifli bir müşteri deneyimi sunmak için ödeme sistemlerini basitleştirme konusunda Ingenico’ya güveniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x