Yükleniyor...

KuCoin, NFT ETF Pazarı Hizmetini Duyurdu

Kripto para borsası KuCoin, NFT sektöründeki yeni hizmeti NFT ETF pazarının duyurusunu yaptı.

KuCoin NFT ETF Pazari Hizmetini Duyurdu

Kripto para borsası KuCoin, NFT sektöründeki yeni hizmeti NFT ETF pazarının duyurusunu yaptı.

KuCoin, yeni hizmetiyle birlikte, NFT varlıklarının likiditesini iyileştirmeyi ve blue-chip NFT’lerinin tüm yatırımcılar için ulaşılabilir olmasını amaçlıyor.

KuCoin, NFT ETF’lerini Destekleyen İlk Merkezi Kripto Borsası Oldu

Temel blue-chip NFT varlıklarını pazaryerinde listeleyen ve USDT bazlı bir ETF ürününü piyasaya süren KuCoin, bu tarz yatırım araçlarını destekleyen ilk merkezi kripto borsası oldu.

NFT ETF pazarı, hem blue-chip NFT’lere hem de diğer başarılı NFT’lere ulaşmak isteyen geniş bir yatırımcı kitlesi için uygun bir ortam yaratıyor. Bu kapsamda, Fracton Protokolüyle birlikte ilk etapta; hiBAYC, hiPUNKS, hiSAND33, hiKODA ve hiENS4’ü kapsayan 5 adet NFT ETF’si listelenecek.

KuCoin NFT ETF Pazarı, öncelikle hiBAYC token alışverişini destekleyecek. Ayrıca kullanıcılar yerel blue-chip NFT’lerin orantılı olarak paylaşılan mülkiyetine sahip olabilecekler. Listelenecek ilk varlıklardan biri olan hiBAYC, Fracton Protokolünün BAYC Meta-Swap’ında hedef BAYC’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden bir ERC-20 token’ı olarak biliniyor.

nft gorsel

NFT ETF’lerini destekleyen ilk merkezi kripto borsası olmaktan dolayı çok heyecanlı olduklarını belirten KuCoin CEO’su Johnny Lyu, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“NFT sektöründe penetrasyon oranını koruyan bir yatırım platformu olarak, yatırımcıların NFT yatırımlarını kolaylaştıracak kullanıcı dostu ürünler sunmaya devam edecek. Bu hamlemiz ile kullanıcılar USDT ile doğrudan en iyi NFT’lere rahatça yatırım yapabilecekler. KuCoin gelecekte, kullanıcıları için NFT ile ilgili daha fazla ürün yaratmaya devam edecek”

NFT Projeleri Devam Ediyor

KuCoin, gelecekte Fracton Protokolünün kurumsal departmanıyla birlikte daha fazla NFT ETF projesi başlatmayı planlıyor. KuCoin NFT ETF pazarının, kripto sektöründe yüksek potansiyelli ve güçlü NFT’lerin yatırım eşiklerini düşürmesi bekleniyor.

NFT EFT Pazarı, yatırımcılara birinci sınıf likiditeyle yatırım deneyimi sunacak ve yatırımcılar ETH yerine USDT kullanarak doğrudan satın alım yapılabilecek. KuCoin NFT ETF Pazarı; cüzdanlar, akıllı sözleşmeler ve OpenSea gibi NFT altyapı öğelerini yönetme endişesi olmadan en iyi NFT’lere yatırım yapmanın daha iyi bir yolunu sunacak.

KuCoin uzun süredir NFT sektörü odağında çalışmalar yürütüyor. Borsa, etkileşimli NFT platformu Wonderland’i Nisan ayında piyasaya sürmüştü. Wonderland, kullanıcıların oyun içi NFT’lerini satın alma, yatırım yapma ve yönetme konusunda bir deneyim imkanı sunarken, KuCoin Mayıs ayında ise; NFT launchpad’i, madenciliği, yatırımı ve yönetimi gibi birçok hizmet sunan Windvane’i piyasaya sürmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner