Yükleniyor...

Kullanıcıların Yüzde 66’sı Vergilendirmeyi Onaylıyor

Bir kripto para birimi finansmanı kuruluşu tarafından yapılan yeni bir anket göre, kullanıcıların üçte ikisi kripto vergilendirme fikrine onay veriyor.

kullanıcılar kripto parada vergilendirmeyi kabul ediyor

Bir kripto para birimi finansmanı kuruluşu tarafından yapılan yeni bir anket göre, kullanıcıların üçte ikisi kripto vergilendirme fikrine onay veriyor. Birçoğumuz her zaman kripto vergilendirme konusu hakkında düşündük, tartıştık. Ünlü firma Childly’nin araştırması, kripto topluluğunun nihayet karmaşık kripto vergilendirme dünyasına ısındığını ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Koreli cüzdan hizmetleri sağlayıcısı Childly, 5 bin 750 kripto para birimi kullanıcısının yanıtını dikkate alarak beş kullanıcıdan sadece birinin vergi fikrine karşı çıktığını açıkladı.

Kripto Para Vergisine Büyük Bir Evet!

Rapora göre, ankete katılanların yüzde 48’i kripto para birimlerinde vergilendirme fikrini güçlü bir şekilde destekliyor ve bunu olması gereken bir özellik olarak nitelendiriyor. Yüzde 18’i ise kabul edilebilir bir düzeyde bir gereklilik olduğunu düşünüyor.

Kripto Para Vergilendirme Anketi

Kullanıcıların yüzde 14’ü bu konuda gerçekten bir fikir sahibi olmasa da, yüzde 9’u vergilendirme kurallarını uygulamak için endüstrinin daha fazla gelişmesi ve olgunlaştırılması gerektiğine inanıyor.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 11’i mevcut kripto vergilendirme düzenlemelerini güçlü bir şekilde onaylamadığını ifade ederek, bu modası geçmiş endüstrinin tamamen yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

Childly Genel Müdürü Eunti Kim, çoğu insanın kripto vergilendirme fikrine açık olduğunu ve aslında toplumda bunun gerekli bir kötülük olarak kabul edildiğini dile getiriyor.

Kolaylaştırmaya Çalışıyorlar

Evet, kripto para vergilendirmesi karmaşık ve çığır açan bir görev. Ama şükür ki, birçok şirket bunu kolaylaştırmak için çaba sarf ediyor. Geçen ay blockchain startup’ı Lukka, kripto vergi çözümleri sunmak için dünyanın en büyük muhasebe şirketlerinden biri olan RSM International ile güçlerini birleştirdi. Mart ayında da Taxbit ve Uphold, kripto vergilendirmesini çevreleyen ikilemleri çözmeye odaklanan bir kripto vergi yazılımı oluşturmak için bir araya geldi.