Yükleniyor...

Kurumsal Yatırımcılar Son Aylarda Bitcoin’e (BTC) Yöneliyor

Bitcoin'in amacı, oluşturulduğundan beri her zaman geleneksel finansın yanlış olduğunu kanıtlamak olmuştur.

BTC çöktü

Bitcoin’in amacı, oluşturulduğundan beri her zaman geleneksel finansın yanlış olduğunu kanıtlamak olmuştur. Şimdi bu amaç yerine getiriliyor gibi görünüyor.

Her geçen gün Bitcoin’in fiyatı ya sabit kalıp öne çıkıyor ya da bir yükseliş yaşıyor. Son 3 aydaki fiyat performansı bunun bir kanıtıdır ve bu fiyat performansı, bankacılığın üst kademelerinde birçok kişiye kripto para birimi hakkında ikinci düşünceler veriyor.

Durum devam ederken Bitcoin, Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek fiyatı olan 11.500 doların üzerinde işlem görüyor, Mart 2020’de 3.800 dolara düştüğünden bu yana yüzde 200’ün üzerinde telafi etti. Bu inanılmaz bir dönüş.

Son üç ayda, altı ayda ve yarılanma sonrasındaki performans göz önüne alındığında, kurumsal yatırımcılar kripto paraya yöneliyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz hafta günde ortalama 8.900’den fazla kontrat ticareti yapan Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) Bitcoin Vadeli İşlemleri’nden elde edilen veriler “akıllı paranın” yanlış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in önce 10.000 doların ve ardından 12.000 doların üzerine çıkmasının ardından, kısa bir tekrar 11.000 doların altına geri dönmeden önce, perakende trader’ları artık grafiğe liderlik ediyor.

İki aydan fazla bir süredir ilk kez, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların ters yönlere gitmek yerine Bitcoin Vadeli İşlemlerinde kısa pozisyonlar üzerine ‘uzun pozisyonlar ekledikleri’ söylenebilir.

‘Akıllı para’ yatırımcılarının uzun pozisyonlar eklerken ‘net uzun’ olmadıkları unutulmamalıdır. Rapor net bir şekilde akıllı paranın ‘net uzun pozisyonlar olmadığını’ belirtiyor, çünkü net pozisyonlar açısından “akıllı para aynı seviyelerde açık olmaya devam ediyor.”

Daha önce belirtildiği gibi, fiyat eğilimi ve pozisyonların değişmesi göz önüne alındığında, haklı olan bireysel yatırımcılar ve yanlış olan ‘akıllı para’ olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner