Kuveyt Ulusal Bankası Ripple Ağına Katıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kuveyt Ulusal Bankası Ripple Ağına Katıldı

XRP'nin kontrolcüsü ve sınırötesi ödemeler konusunda iddialı şirket olan Ripple ağına Kuveyt Ulusal Bankası (NBK) da katıldı.

RippleNet Kuveyt

XRP’nin kontrolcüsü ve sınırötesi ödemeler konusunda iddialı şirket olan Ripple ağına Kuveyt Ulusal Bankası (NBK) da katıldı. Kuveyt Ulusal Bankası, Ripple ağına Orta Doğu’da katılan ilk finans kurumu oldu. Bankanın NBK Direct Remit adını verdiği uluslararası ödeme sisteminde RippleNet altyapısı kullanılıyor. Ödeme sistemini tanıtmak amacıyla yayımlanan resmi blog gönderisinde, uluslararası para transferlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde, bir havale tecrübesinde gerçekleştirilmesi için RippleNet altyapısının kullanıldığı belirtiliyor. NBK Direct Remit, bankanın müşterileri tarafından 7 gün 24 saat kullanılabilir olacak.

DAHA FAZLA İNOVATİF ÇÖZÜM

RippleNet altyapısını bir servisinde kullanmaya başlayan bankanın inovatif çözümler geliştirme konusunda yeni planları bulunuyor. Bankanın CEO’su ve operasyonlar müdürü Dimitrios Kokosioulis, RippleNet’in desteğiyle başlattıkları ödeme sistemi sayesinde müşterilerinin saniyeler içinde, kolayca ve günün herhangi bir zamanında para transferi yapma fırsatına sahip olduklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple tarafından yeni partnerliğe ilişkin açıklama ise Ripple Labs’ten Marcus Treacher’dan geldi. Treacher, Kuveyt Ulusal Bankası’nın Orta Doğu’daki önemli bir partnerleri olduğunu, kendi Blockchain ağlarında müşterileri adına canlı ödemeler yapmaya başlayacak olmalarının kendilerini heyecanlandırdığını belirtti. Bankayı daha fazla RippleNet ağının üyeleri ile buluşturmak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Treacher, banka müşterilerinin dünyanın her yerine daha hızlı ve ucuz ödemeler yapabileceğini hatırlattı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x