Yükleniyor...

Lido Mevduatları 12 Milyar Doları Aştı

Ethereum'un Shapella ağ yükseltmesinin ardından Lido'daki mevduatlar 12 milyar doları aştı.

Lido DAO En Yuksek TVLye Sahip DeFi Projesi Oldu

Ethereum’un Shapella ağ yükseltmesinin ardından Lido’daki mevduatlar 12 milyar doları aştı.

Ethereum‘un Merge’ten sonra gerçekleşen en ciddi ağ yükseltmesi Shapella’nın sektöre etkileri görülmeye devam ediliyor. Shapella’nın ardından ETH çekim işlemleri de artmıştı.

Lido’daki Kilitli Mevduatlar 6 Milyon Adet ETH’yi Geçti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeFiLlama’ya göre, Lido’nun toplam kilitli değeri (TVL) 6 milyon Ethereum‘u (ETH) geçti ve bu yaklaşık olarak 12 milyar dolar ediyor. Bu durum, likit staking piyasasının büyümesini artırmak için tasarlanan Shapella yükseltmesinin gerçekleşmesinin ardından yaşandı.

ethereum shapella

Likit staking protokolü Lido Finance, kullanıcıların mevduatlarını ve stake’lerini kolaylaştıran popüler bir yöntem olan Liquid Staking hizmetleri sunuyor. Kullanıcılar, Ethereum staking’in sağladığından daha fazla getiri elde edebilen bir türev token alarak, DeFi ekosisteminde teminat olarak kullanabilecekleri ETH’lerini yatırırlar. Son verilere göre, toplam 141.000 kullanıcı ETH’lerini Lido Finance’e yatırdı.

Shapella yükseltmesi geçtiğimiz hafta Ethereum ağında gerçekleşti. Ethereum ağında Proof of Stake para çekme işlemlerine izin veriyor. Liquid staking, Shapella yükseltmesinden en fazla faydayı elde etmek için hazırlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x