Yükleniyor...

Intel, Bitcoin Mining Chip Serisini Sonlandırıyor

Chip üreticisi Intel yaptığı bir açıklamada madencilik için üretilen serinin sonlandırıldığını söyledi.

intel

Chip üreticisi Intel yaptığı bir açıklamada madencilik için üretilen serinin sonlandırıldığını söyledi.

Intel‘in Blocksale adı verilen madencilik chip serisinin üretimini bir yıl önce başlatmıştı. Şirket bugün yaptığı açıklamada şirketin serinin üretimini sonlandırdığını açıkladı.

Intel, Blocksale Serisini Sonlandırıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blocksale adı verilen çiplerin üretimi yaklaşık bir yıl önce duyurulmuştu. Ancak çip üreticisi Intel, Salı günü yaptığı açıklamada, Bitcoin madenciliği için ürettiği Blockscale 1000 Serisi ASIC çiplerinin üretimini sonlandırdığını belirtti. Bir Intel sözcüsü, şirketin öncelikli olarak IDM 2.0 yatırımlarına odaklandığını söyledi. Blocksale kullanan müşterilerini desteklemeye devam ederken, Blockscale çiplerinin kullanım ömrünü tamamladıklarını ifade etti.

bitcoin madencilik cihazi core

Intel‘in web sitesinde yer alan bir belgeye göre, 20 Ekim’den sonra Blockscale çip serisi için sipariş alınmayacak. Yaklaşık bir yıl önce duyurulan Blocksale çipleri için ilk müşterilerin Argo Blockchain, Block, Griid Infrastructure ve Hive Blockchain olduğu açıklanmıştı. Ancak sadece Hive, Intel çipleriyle çalışan madencilik teçhizatlarının kurulumunu onayladı. Argo’nun ortağı ePIC Blockchain, kendi Bitcoin madenciliği makinelerini tanıtmak için Intel yarı iletkenlerini kullanmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x