Yükleniyor...

Litecoin’in (LTC) Beklenen Mimblewimble Geliştirme Planı Başladı

Litecoin’in (LTC)  Mimblewimble tabanlı gizlilik çabaları nihayet başlıyor.

Litecoin’in LTC Beklenen Mimblewimble

Litecoin’in (LTC)  Mimblewimble tabanlı gizlilik çabaları nihayet başlıyor. Alt projenin geliştiricisi David Burkett, geliştirmenin ilk ayını tamamladığını açıkladı. Burkett 29 Aralık’ta Litecointalk’ta “Aylarca planlama yapıldıktan sonra Mimblewimble uzatma bloğunun gelişimi resmen başladı” diye duyurdu.

Bu proje yaklaşık bir yıldır devam ediyor. Ocak 2019’da Litecoin kurucusu Charlie Lee, gizli işlemler planlarını açıkladı. Ağustos ayında proje, Mimblewimble tabanlı bir gizlilik parası olan Grin’deki çalışmasıyla tanınan David Burkett’i işe aldı. Özellikle, Burkett Grin için bir cüzdan ve uygulama olan Grin ++ geliştirmesiyle biliniyor.

Şimdiye Kadarki İlerleme

Burkett Aralık ayı başında birkaç ayrıntıyı açıkladı. O zaman, Litecoin ile daha kolay entegrasyon için Grin ++ ‘ı yeniden tasarladığını belirtti. Ayrıca, özelliğin Litecoin’in uzatma blokları ile entegre edileceğini ve zaman alıcı bir hard fork ihtiyacını ortadan kaldıracağını doğruladı. Son olarak, ekstra gizlilik özellikleri olarak Tor ve CoinJoin’i tanıttı.

Bu haftanın güncellemesinde Burkett, projenin bazı bölümlerini yeniden yapılandırdığını ve standartlaştırdığını açıkladı. Ocak ayında bir oluşturma yöntemi belirleyeceğini, Litecoin modellerini tanımlayacağını, veritabanı uygulamalarını geçireceğini ve senkronizasyon süresini hızlandıracağını ekledi. Nihai sonuç, Litecoin ve Grin ++ üzerindeki gelişmenin birbiriyle yakından ilişkili olduğu görülüyor.

Litecoin’den (LTC) Bol Finansman

Burkett, ayda 6.000 dolar oranında ödeme alıyor. Şu anda, Litecoin topluluğu, 72.000 dolara çıkarmayı planladığı bir geliştirme fonuna 18.500 dolarlık kripto para bağışladı. Bu miktarın çoğu, projenin güvenlik denetimine fon sağlamak için Grin ++ 1,5 BTC (10.000 dolar) bağışlayan Litecoin kurucusu Charlie Lee’den geldi.

Litecoin, ikincil bir özelliğe çok para harcıyor olabilir. Ancak, çabaları Mimblewimble’a büyük fayda sağlayabilir. En büyük iki Mimblewimble kripto para olan Grin ve Beam’in piyasa değeri çok düşük. Monero’nun Tari yan zincirindeki benzer entegrasyon çabalarının yanı sıra, Litecoin’in çabaları Mimblewimble’ın daha yükseğe tırmanmasına yardımcı olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x