Maker (MKR) yeni bir rekora imza attı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Maker (MKR) yeni bir rekora imza attı!

Maker'ın (MKR) yıllık geliri 200 milyon doları aşarak yeni bir rekora imza attı.

Maker MKR

Maker’ın (MKR) yıllık geliri 200 milyon doları aşarak yeni bir rekora imza attı.

Ethereum ağında yer alan stablecoin ihraççısı Maker, Mayıs 2021 yılında elde ettiği yıllık 173 milyon dolarlık gelir rekorunu kırdı. Popüler kripto projesinin yıllık geliri 200 milyon doları aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Maker’ın yıllık gelirindeki bu artış, piyasa değeri 5 milyar doları aşan stablecoin DAI aracılığıyla gerçekleşti. DAI’yı ödünç almak isteyen kullanıcılar ve platformdaki tasfiyeler, Maker’ın kasasını doldurdu.

Maker (MKR) hazinesini dolduruyor

Kripto sektörünün ayı piyasasının etkisi altında kalmasına rağmen bazı projeler ayrışmayı başarıyor. Bu projelerden biri Maker, kripto gelirlerin düştüğü bu yıla damga vurdu. Maker tüm zamanların en yüksek yıllık gelirini elde etti. Projenin kasasına giren para, ağırlıklı olarak DAI sayesinde geldi. Maker yıllık gelirinde 200 milyon doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

DAI popülerliğini artırdı ve 5 milyar doları aşan bir piyasa değerine ulaştı. Maker, DAI işlemlerinden oldukça yüksek bir gelir kaydetti. Maker’ın gelirindeki artış, DAI’nın mevduatlara yönelmesi ve stablecoin’in yatırımcılarına yüksek getiriler sunmasıyla paralel gerçekleşti.

DeFiLlama’ya göre, MakerDAO’nun gerçek dünya mevduatları (tahviller vb.) 3 milyar doları aştı. Bu miktar, protokolün toplam mevduatlarının yüzde 42’sini oluşturuyor.

Projedeki olumlu gelişmeler Maker hazinesine yaradı. Maker, 2021 yılının Mayıs ayında kaydettiği yıllık en yüksek geliri aştı. O dönemde Maker, 173 milyon dolar yıllık gelir elde etmişti. Son veriler ise Maker’ın iki sene sonra yıllık gelirini 30 milyon dolar artırdığını gün yüzüne çıkardı.

Maker, Ethereum üzerinde inşa edilen bir merkeziyetsiz kripto projesi olarak öne çıkıyor. MakerDAO merkeziyetsiz yönetişim yaklamını benimsiyor. Proje katılımcıları oy kullanarak gelişmelere karar verebiliyor. Ayrıca DAI’nin ihracıççısı Maker son dönemin en çok öne çıkan kripto projelerinden biri oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x