Yükleniyor...

MakerDAO’nun talebi artırmak için yeni planı

MakerDAO, sektörde daha rekabetçi hale gelebilmek için talebi artırıcı bir teklifi kabul etti.

MakerDao Kurucu Ortagi Olu Bulundu

MakerDAO, sektörde daha rekabetçi hale gelebilmek için talebi artırıcı bir teklifi kabul etti.

MakerDAO topluluğu talebi artırmak için verimi artıracak bir teklifi onayladı. Bununla birlikte DAI verimi daha da artmış olacak.

MakerDAO, talebi artırmak için DAI verimini artıracak bir teklifi onayladı

MakerDAO, talebi artırmak amacıyla DAI verimini artıran bir teklifi onayladı. Gelişmiş Dai Tasarruf Oranı (EDSR) adı verilen bu mekanizma, DAI sahiplerine geçici olarak yüzde 8’e kadar getiri sunacak. EDSR, Dai Tasarruf Oranı’nın (DSR) kullanımına dayalı olarak belirlenecek ve zamanla azalacak.

Bu adım, DAI’nin daha rekabetçi hale gelmesini ve benimsenmesini artırmayı hedefliyor. Haziran ayında DSR yüzde 3,49’a çıkarılmıştı, ancak beklenen ilgiyi çekemedi. Yeni teklif ile DAI’nin daha cazip hale gelerek daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesi amaçlanıyor.

MakerDAO

DAI, istikrarlı paralar arasında piyasa değeri bakımından üçüncü sıradadır ve piyasa çalkantısının ortasında rekabet gücünü korumak için MakerDAO, çeşitli önlemler almaktadır. Bu önlemler arasında portföydeki ABD Hazine tahvillerinin artırılması da bulunmaktadır.

Yukarıdaki gelişmelerle birlikte, MakerDAO’nun DAI’ye yönelik ilgi ve benimsenme sürecindeki gelişmeler yakından takip edilmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x