Yükleniyor...

Memecoin’ler BTC’nin yükselişini kutladı: Trend başladı mı?

Popüler memecoin'ler, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57 bin dolara yükselmesiyle birlikte çıkışa geçti.

memecoin yükseliş

Popüler memecoin’ler, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 57 bin dolara yükselmesiyle birlikte çıkışa geçti. WIF, FLOKI ve PEPE yükselişi sürdürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 57 bin dolara ulaşmasıyla birlikte boğa beklentisi şekillendi. Kripto para piyasası, dünden bu yana yeşil mum grafikleri oluşturuyor. Birçok altcoin, direnç noktalarını kırarak keskin yükselişlere imza attı. Piyasadaki hareketlilik, memecoin’lere de yaradı.

Memecoin’lerin gerçekleştirdiği yükselişte güne dogwifhat (WIF) damga vurdu. WIF, son 24 saatte yüzde 54’lük yükselişe imza attı. WIF ile birlikte Pepe (PEPE) ve Floki (FLOKI) de yükseldi. Memecoin’lerin yükselişi, akıllara yeni bir trendin başlayıp başlamadığını getirdi.

memecoin grafik yükseliş

Pepe (PEPE) güne damga vurdu: Neden yükseldi?

2023 yılında piyasaya sürülen ve yılın en çok konuşulan memecoin’i olmayı başaran Pepe (PEPE), son 24 saatte gerçekleştirdiği yüzde 53’lük yükseliş ile güne damga vurdu. PEPE, WIF ve FLOKI ile birlikte günün zirvesinde yer aldı.

PEPE’nin yükselişi, olası bir memecoin rallisini de gündeme getirdi. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi popüler memecoin’leri önüne geçen PEPE, son 24 saatte 900 milyon dolara yakın hacim elde etti.

Pepe (PEPE) yorum

PEPE, son 24 saatte gerçekleştirdiği yüzde 50’nin üzerinde yükseliş ile önemli bir direnç noktası olan 0,00000190 doları aştı. Bu noktanın üzerinde kalıcı olan PEPE, 0,00000214 doları da aşarak 0,00000230 doları test etti.

Pepe PEPE grafik analiz

PEPE, her ne kadar iki kritik direnç noktasını aşsa da henüz tam anlamıyla fiyat istikrarı yakalayamadı. Bu nedenle fiyatta bir geri çekilme beklenebilir. PEPE, düzeltme ile birlikte 0,00000214 dolar desteğini test edebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde PEPE, 0,00000190 dolara geri düşebilir. Memecoin trendinin başlaması ise PEPE fiyatını 0,00000190 doların üzerinde kalıcı hale getirebilir.

Dogwifhat (WIF) yükselişte: Neden yükseldi?

Son günlerin en popüler memecoin’lerden birisi olan Dogwifhat (WIF), son 24 saatte gerçekleştirdiği yüzde 54’lük yükseliş ile zirveye talip oldu. Solana ağının memecoin’i WIF, son 24 saatte 125 milyon dolarlık hacme imza attı.

WIF’in yükselişi, Solana ekosistemini hareketlendirdi. Memecoin yatırımcıları, Solana ağında ortaya çıkabilecek memecoin’lere odaklandı.

WIF grafik analizi

Dogwifhat (WIF) yorum

Solana ağında ortaya çıkan ve kısa sürede binlerce kripto yatırımcısının ilgisini çeken Dogwifhat (WIF) günün zirvesinde yer alıyor. WIF, özellikle iki önemli direnç noktasını aşmasıyla kritik bir viraja ulaştı. WIF, 0,5316 dolar direncini aştı ve üzerinde kalıcı oldu.

WIF, her ne kadar Solana kullanıcılarının ilgisini çekse de henüz tam anlamıyla oturmuş bir memecoin değil. Piyasadaki riskleri üzerinde barındıran WIF, fiyat düzeltmesine gidebilir. WIF, 0,583 dolar bölgesinde tutunamaması halinde kısa sürede 0,5316 dolara geri çekilebilir. Bu destek bölgesini kaybederse düşüş şiddetlenebilir ve 0,457 dolar desteği ön plana çıkabilir.

Genel görünüme bakıldığında 567 milyon dolar piyasa değerine sahip olan WIF satış baskısıyla karşılaşma riski taşıyor. Ancak memecoin trendinin devam etmesi halinde güçlü bir fiyat istikrarı oluşturabilir. Bu durumda, borsa listelemeleriyle ön plana çıkabilir.

Floki (FLOKI) ön planda: Yükseliş yorumu

Lider memecoin’ler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’dan (SHIB) sonra en çok ilgi gören memecoin olan Floki (FLOKI), günün kazananları arasında yer alıyor. FLOKI, son 24 saatte yüzde 33’lük yükselişe ev sahipliği yaptı.

Viking temalı memecoin FLOKI, son 24 saatte 200 milyon dolar ahcim elde etti. FLOKI ile birlikte projenin ikinci kripto para birimi olan TokenFi (TOKEN) da hareketlendi.

Floki (FLOKI) yorum

Memecoin’lerin öncü isimlerinden Floki (FLOKI), son 24 saatte gerçekleştirdiği yükseliş ile birlikte kritik bir direnç noktası olan 0,00004747 dolar direncini aştı. FLOKI’deki yükseliş, PEPE ve WIF ile paralel ilerledi.

FLOKI grafik analizi

FLOKI, memecoin trendini ve BTC’nin pozitif görünümünü kullanması halinde majör direnç noktası olan 0,000054 dolara ulaşabilir. 0,000054 dolar direncinin aşılması halinde FLOKI tarafında bir ralli gerçekleşebilir. Bu noktada FLOKI için yeni yükselişler ortaya çıkacaktır.

Diğer taraftan FLOKI, satış baskısı yemesi halinde 0,000047 dolara geri çekilebilir. Bu destek noktasına tutunamaz ve satış baskısıyla karşılaşırsa kısa sürede 0,00004185 dolara geri çekilebilir. FLOKI için ana destek noktalarından birisi olan 0,00004185 dolar desteği de kaybedilirse fiyat şiddetli bir düşüş yaşayabilir.

Genel perspektiften bakıldığında, FLOKI güncel görünümde yükseliş trendini arkasına almış görünüyor. Bu trendin sürmesi halinde kısa sürede 0,000054 dolara ulaşabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner