Merkez Bankaları, 30'dan Fazla CBDC'yi Başarıyla Test Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Merkez Bankaları, 30’dan Fazla CBDC’yi Başarıyla Test Etti

Bir grup merkez bankası, çevrimdışı ödemeler dahil 30'dan fazla CBDC kullanım durumunu başarıyla değerlendirdiğini açıkladı.

Hong Kong Yetkilisi CBDCyi Stablecoine Donusturmek Istiyor

Bir grup merkez bankası, çevrimdışı ödemeler dahil 30’dan fazla CBDC kullanım durumunu başarıyla değerlendirdiğini açıkladı.

Bugün itibariyle yayınlanan yeni bir rapora göre, merkez bankalarının ortak bir deneyi, perakende dijital para birimi ödemelerini kolaylaştırmak için para otoriteleri ile özel sektörü birbirine bağlamanın yollarını test etti. Deney, merkez bankalarını bir araya getiren Bank for International Settlements’ın Londra İnovasyon merkezini gördü ve Bank of England, 30’dan fazla CBDC’nin kullanım durumunu test etmek için 33 uygulama programlama arayüzü (API) geliştirdi.

Yetkili İsimlerden Açıklamalar Geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BIS Innovation Hub London Centre başkanı Francesca Hopwood Road, bir basın açıklamasında, “Project Rosalind”, bir API katmanının CBDC’yi nasıl destekleyebileceğini ve farklı kullanım durumları aracılığıyla güvenli ve güvenli ödemeleri nasıl kolaylaştırabileceğini inceledi.

İngiltere Merkez Bankası, gelecekte ihtiyaç duyulacağını söylediği bir dijital pound üzerinde danışmanlık yapıyor. Banka , potansiyel bir dijital pound için merkezileştirilmiş defteri ve API barındıracağına dair değerlendirmesinde yola çıktı. Ayrıca API, özel sektör firmalarının deftere erişmesine ve otomatik ödemeler gibi hizmetler sağlamasına izin verecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x