Yükleniyor...

MicroStrategy CEO’suna Göre Şirketler ve Varlıklı Kişiler Bitcoin’e Yöneliyor

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, dünya Covid-19 salgınının yol açtığı küresel bir krize girerken Nisan ayında büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) satın almaya karar verdi

saylor binance bitcoin

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, dünya Covid-19 salgınının yol açtığı küresel bir krize girerken Nisan ayında büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) satın almaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Michael Saylor, otuz yılı aşkın bir süre önce kurduğu şirketin milyonlarca doları BTC’ye ayırmasından sonra son birkaç ay içinde en popüler Bitcoin boğalarından biri oldu. Ayrıca kişisel olarak yaklaşık 18.000 BTC satın aldığını açıkladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao ile bugün gerçekleşen söyleşide konuşan Saylor, lider kripto para biriminden neden bu kadar önemli bir miktar tahsis etmeye karar verdiğini açıkladı.

Binance tarafından başlatılan canlı yayın sırasında Saylor, Mart 2020’de meydana gelen olayların kendisi ve şirketi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Covid-19 salgınının neden olduğu likidite krizinin tüm varlıkların kirli sırlarını ortaya çıkardığını savundu. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu olumsuz gelişmelerden galip çıktığını kaydetti. Nisan ayı geldiğinde Saylor, Bitcoin Standardı kitabını okuyarak, “gerekenden daha fazla podcast” dinleyerek ve çok sayıda makale, inceleme ve forum okuyarak kendisini lider kripto para birimi konusunda eğitmeye karar verdi.

Varlıklı Kişiler Bitcoin’e Yöneliyor

Kendisi ve şirketi için yüz milyonlarca dolar değerinde BTC satın alma kararının, Bitcoin’in özelliklerini ve değerlerini anladıktan sonra oldukça kolay olduğunu iddia etti. Ayrıca Saylor, diğer CEO’ların ve varlıklı kişilerin, Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlamak için kendisiyle iletişime geçtiğini belirtti. Saylor isim veremedi ancak bu tür kişilerin giderek daha fazla BTC satın almakla ilgilendiğini söyledi.

Daha önce MicroStrategy’nin son birkaç ay içinde 40.000’den fazla Bitcoin satın aldığını bildirmiştik. Daha yakın zamanlarda, NASDAQ’da listelenen şirket, daha da fazla Bitcoin satın alma niyetiyle 400 milyon dolar toplamak adına senet satışı yapacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x