Yükleniyor...

NFT Satışları Mart Ayında 200 Milyon Dolarla Rekor Kırdı! Son 12 Ayın Toplamından Fazla

NFT satışları, Mart ayında, son 12 ayın toplamından daha yüksek bir değerle 200 milyon ABD doları tutarıyla rekor kırdı.

nft

NFT satışları, Mart ayında, son 12 ayın toplamından daha yüksek bir değerle 200 milyon ABD doları tutarıyla rekor kırdı. Kripto sanatı, NFT çılgınlığı devam ederken Mart ayı rakamları 200 milyon doların üzerinde rekor seviyelere ulaştı.

CryptoArt’ın verilerine göre, yalnızca Mart ayı için dijital sanat eserlerinde 200 milyon doların üzerinde satış gerçekleşti. Bu rakam, veri sağlayıcısına göre son 12 ayın toplamından fazla. Şubat ayı satışları 91 milyon dolar civarındaydı ve Ocak 12 milyon dolar civarıyla daha da düştü.

Nifty Gateway, 140 milyon dolar ile satışlar açısından en büyük pazar yeri olurken, onu Mart ayı için yaklaşık 30 milyon dolarlık satışla SuperRare izledi.

Dijital sanat, parçanın benzersiz özelliklerini ve blok zincirindeki sahibini doğrulayan, değiştirilemez token (NFT) adı verilen bir şey tarafından kriptografik olarak doğrulanır.

Nedir Tüm Bu NFT Heyecanı?

2020 merkezi olmayan finans (DeFi) yılı olduysa, 2021 de NFT’ler için harika bir yıl olacağa benziyor. Spor yıldızlarından müzisyenlere kadar birçok ünlünün benzersiz koleksiyonlar üretmesine olanak sağlayan NFT’ler fanlarla aralarında daha iyi bir ilişki kurulmasına da yol açıyor. Bunlar büyük ölçüde, blok zincirindeki benzersiz veya değiştirilemez varlıkları tanımlayan ERC-721 adlı bir Ethereum standardına dayanıyor. Dijital sanattan sanal araziye, oyun öğelerine, müziğe ve hatta araçlar veya emlak gibi geleneksel varlıklara kadar her şeyi temsil edebilirler.

Ethereum tabanlı CryptoKitties, Aralık 2017’de ağı durma noktasına getirecek kadar ilgi gören ilk gerçek NFT koleksiyonuydu. O zamandan beri yüzlercesi ortaya çıktı ve bazıları dijital müzayedelerde büyük meblağlar elde etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner