Yükleniyor...

Novogratz: Kripto Para Birimlerini Hala Seviyorum

Galaxy Digital'den Mike Novogratz kripto para birimlerine olan inancını kaybetmiyor.

novogratz kripto para birimlerini hala seviyorum

Galaxy Digital’den Mike Novogratz kripto para birimlerine olan inancını kaybetmiyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC’nin “Squawk Box” programına katılarak, Bitcoin’de (BTC) yükseliş beklediğini dile getirdi. BTC’de bullish olduğunu ifade eden ünlü isim piyasada yaşanan son zamanlardaki duraklamaya rağmen kripto para birimlerini hala önemli bir varlık olarak gördüğünü ve sevdiğini belirtti.

Eski riskten korunma fonu yöneticisi, ABD’nin artan bütçe açığı nedeniyle ABD doları için düşüş görünümü olduğunu düşünüyor. Novogratz, “büyük altın pozisyonuna” sahip olduğunu da söyledi.

Açık 3 Milyon Dolara Ulaştı

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, geçtiğimiz Cuma günü ülkenin açığının tarihte ilk kez 3 milyon doları aştığını açıkladı. Bütçenin yıl sonunda 3,3 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Hükümet, başka bir durgunluğun ortasında ekonomiyi canlandırmak için harcamaları agresif bir şekilde artırmak zorunda kaldı.

ABD’nin en son bütçe fazlası kaydettiği – hükümetin vergi geliri harcamalarını aştığında – 2000’lerde oldu. Aslında, hükümetin 1969’dan beri bütçe fazlası kaydettiği yalnızca beş yıl olmuştur.

Bitcoin’in Ezeli Rakibi

Novogratz’ın sözleriyle, para ağaçlarda yetişmeye başladığında, Paul Tudor Jones gibi yatırımcılar enflasyondan korunmak için sınırlı arzı olan kripto para birimlerine dönmeye başlıyor. Bitcoin’in Ağustos ayındaki rallisi kısmen zayıflayan ABD Doları Endeksine (DXY) bağlanırken, en son duraklama aynı zamanda doların geçici canlanmasına da denk geldi.

Bitcoin (BTC), yazının yazıldığı sırada 10 bin 729 dolardan işlem görüyordu. Sabah saatlerinde 10 bin 400 dolardan işlem göre BTC, şu an yükselişine devam ediyor. Bitcoin, günlük grafikte kayda değer bir kırılmanın ardından yükselişine devam ediyor gibi görünüyor. Dijital varlık, 3 Eylül’deki büyük bir düşüşün ardından geçen bir buçuk hafta boyunca sabit kalmıştı. Bitcoin fiyatı birkaç kez 10 bin doların altına düştü ancak boğalar önemli destek seviyesini korumayı başardı ve şimdi yeniden 11 bin dolara doğru bir sıçrama  yaşanacak gibi görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner