NY Fed'den Dijital Varlık Testleri Hakkında Açıklama • Coinkolik
Yükleniyor...

NY Fed’den Dijital Varlık Testleri Hakkında Açıklama

NY Fed ve finans firmaları, dijital varlık ödemelerinin başarılı geçtiğini bildirdi.

Jerome Powell Fed

NY Fed ve finans firmaları, dijital varlık ödemelerinin başarılı geçtiğini bildirdi.

Dijital varlıklar ile ödeme gün geçtikçe dünya çapında daha da yaygın bir konu haline geliyor. Bununla birlikte kurumlar ve dijital varlık odaklı çalışan şirketler konu hakkında testler ve düzenlemeler yapıyor.

Erken Dijital Varlık Ödemelerinde Başarı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir grup büyük finans şirketi ve New York Federal Rezervi, tokenize edilmiş doları kullanarak yapılan bir deneyin sonuçlarını açıkladı. Bununla birlikte daha hızlı ve güvenilir ödemeler için olumlu sonuçlar elde ettiklerini bildirildi.

New York Federal Rezervi ve Wells Fargo, Citi gibi bazı büyük ABD bankaları, dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bir deneyde yerel ve uluslararası ödemeler için başarı bildirdi. Bu deney, “Düzenlenmiş Yükümlülük Ağı” olarak adlandırılan bir ödeme sistemi üzerinde yapıldı ve programlanabilirlik, gizlilik, diğer toptan ödeme sistemleriyle uyumluluk, sürekli erişim ve ödeme hızı gibi beş farklı alanda başarılı oldu.

fed

Deneme, New York Federal Rezervi ve banka dışı finansal kuruluşlar dahil olmak üzere büyük finans kurumları arasındaki yerel ve uluslararası ödemeleri test etmeyi amaçladı. Citi’nin ödemeler ve iş geliştirmeden sorumlu yöneticisi Tony Mclaughlin, “Özellikle sınır ötesi anlaşmalara fayda sağlayabilecek küresel, anlık dolar ödeme sistemi olasılığı daha fazla çalışmayı hak ediyor” dedi. Ayrıca, düzenlenen finans sektörünün, küresel dijital ekonominin sorumlu bir şekilde gelişmesine yardımcı olmak için en son teknolojileri dikkate almasının önemli olduğunu vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x