Yükleniyor...

Oasis Labs Yapay Zeka Çalışmaları için Meta ile Anlaştı

Blockchain ve kripto sektörü tüm hızıyla büyümeye devam ederken her gün yeni bir ortaklık görmeye devam ediyoruz.

Oasis Labs Yapay Zeka Çalişmalari için Meta ile Anlaşti

Blockchain ve kripto sektörü tüm hızıyla büyümeye devam ederken her gün yeni bir ortaklık görmeye devam ediyoruz. Son olarak da Blockchain ve Web3 uygulamaları için bulut hizmeti sunan Oasis Labs, yapay zeka çalışmaları için Meta ile anlaştığını duyurdu.

Oasis Labs ve Meta, Yeni Yapay Zeka Çözümleri için Ortak Oldu

Meta her ne kadar adını değiştirerek metaverse vizyonunu ortaya koyup ve bu alanda (her ne kadar milyarlarca dolar zarar etse de) aktif çalışmalar sürdürse de fark alanlarda da çalışma alanlarını genişletiyorlar. Son olarak da Oasis Labs ile anlaşan Meta, tüm dünyadaki bireylerin yaşamlarını olumlu yönde etkilemek ve bir bütün topluma fayda sağlamayı amaç edinen bir AI (Yapay Zeka) modeli için adalet sistemi geliştirecek.

Ortaklığı Twitter üzerinden duyuran Oasis Labs, Meta’nın Sorumlu Yapay Zekasını Eşitlik ve Sivil Haklar ekipleri Instagram kullanıcıları için platform dışı bir ankette inceleyeceklerini açıkladı. Meta’nın teknoloji ortağı olarak Oasis Labs ise bu ortaklıkta bilgileri korumak için Güvenli Çok Partili Hesaplama (SMPC) kullanan bir platform oluşturacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner