Yükleniyor...

Ödüllü Şef, Ünlü Kızarmış Tavuk Tarifini NFT Olarak Satışa Çıkarıyor

Stella Artois, Samuelsson'ın Fried Yardbird NFT'sini açık artırmaya çıkarmak için James Beard Vakfı ile ortaklık kuruyor.

Marcus Samuelsson nft

Stella Artois, Samuelsson’ın Fried Yardbird NFT’sini açık artırmaya çıkarmak için James Beard Vakfı ile ortaklık kuruyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Söz konusu kızarmış tavuk, ödüllü şef Marcus Samuelsson’a ait. Fried Yardbird ismiyle anılan yemek Marcus Samuelsson ve Stella Artois’le birlikteliğiyle NFT olarak satışa çıkarılacak. 

James Beard Vakfı kapsamında elde edilen gelirlerle, Samuelsson ve Stella Artois, Fried Yardbird NFT’sini Christie’s ile Charitybuzz aracılığıyla açık artırmaya çıkarmak için bir araya geliyorlar. NFT paketinde Samuelsson’un mükemmel kızarmış tavuk hazırlamak için verdiği tüm ipuçlarını, püf noktalarını ve ritüellerini açıklayan tek seferlik bir video ve ayrıca Samuelsson’un kendisi tarafından ünlü Harlem lokantası Red Rooster’da hazırlanan iki kişilik özel bir akşam yemeği yer alıyor.

Samuelsson konuyla ilgili InsideHook’a şunları söyledi;

“Kendim bir NFT için teklif vermedim, ancak şu anda bu alanda olan birçok sanatçıyı takip ediyorum. Bu, beni çok heyecanlandıran ve ilgilendiğim bir alan. Sanatsal ve yeni olan her şey beni heyecanlandırıyor. Sanatçılar için yeni bir yol ve sanatseverlerin sanatçıları takip edip bu sanatçılardan bir şeyler satın almaları için yeni bir alan oluştu. Stella ayrıca en zorlu zamanlarda bizim ve restoran endüstrisinin tamamı için inanılmaz bir ortak olmuştur. Yani bu benim merak ettiğim bir konuydu. Yemek pişirdiğim için katılabileceğim ve artık sahip olabileceğim bir deneyim. Müzayedeye katılabilir, akşam yemeğini yiyebilir ve ardından akşam yemeğini kendiniz yapabilirsiniz. Birçok farklı kanaldan bu işe girebilirsiniz.”

Birçok insan için NFT’ler anlaşılması zor olsa da, Samuelsson’a mantıklı görünüyor: “Biz bir grup yaratıcıyız ve sanat Red Rooster’ın temel direğidir. NFT’lere, grafiti ve sokak sanatının sanat dünyasıyla birleştiği zamanki kadar büyüleyici bakıyorum. NFT’ler bir alan açıyor. YouTube’un ve dijital deneyimlerin son 15 yılda üzerimizde yarattığı etkiyi düşünürseniz, mantıklı geliyor.”

Hero Visual

Kızarmış tavuk konusunda konuşan Samuelsson, “İçinin sulu, dışının çıtır olmasını istiyorum. Bu iki zıtlık benim için çok önemli. Tam tersini düşünün: İçi kuru, dışı ıslak. Bu artık lezzetli bir lokma olmaz” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x