Yükleniyor...

Önde Gelen İngiliz Bankası Kripto Para Hizmeti Sunacak

Standard Chartered'ın yenilik ve girişimler kolu olan SC Ventures, bir kripto para saklama platformu başlatmak için Northern Trust ile ortaklık kurdu.

onde gelen ingiliz bankasi kripto para hizmeti sunacak

Standard Chartered’ın yenilik ve girişimler kolu olan SC Ventures, bir kripto para saklama platformu başlatmak için Northern Trust ile ortaklık kurdu.

Salı günü geç saatlerde yapılan bir duyuruya göre, adı Zodia Custody olan yeni platform Londra’da başlayacak. Zodia’nın önümüzdeki yıl, Birleşik Krallık’ın mali düzenleyici kurumları ve diğer düzenleyici koşullar ile kayıt altına alındıktan sonra faaliyetlerine başlaması bekleniyor.

Haber, SC Ventures’ın kurumsal yatırımcılar için bir kripto saklama çözümü geliştirdiğini söyleyen önceki raporları doğruladı. O sırada Northern Trust’ın katılımı bilinmiyordu.

Zodia, başlangıçta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için saklama hizmetleri sunacak. Duyuruya göre, gelecekte XRP, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’in (BCH) de dahil olduğu önde gelen kripto para birimleri desteklenecek.

Northern Trust kurumsal ve kurumsal hizmetler başkanı Pete Cherecwich şunları söyledi:

“Küresel bankaların bilgi birikimi ve deneyimleriyle desteklenen dijital saklama hizmetinin tanıtımı, kurumsal kripto para birimi piyasalarının evriminde ve desteğinde bir atılımdır.”

Bu gelişen ve yenilikçi finansal araçlara ilgi artmaya devam ederken, kurumsal varlık sahiplerinin, aile ofislerinin ve varlık yöneticilerinin bir dizi kripto para birimine yatırım yapmasını mümkün kılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner