Yükleniyor...

Paxos, Kanada’dan Ayrıldığını Duyurdu

Paxos, web sitesi üzerinden gerçekleştirdiği duyuruda Kanada pazarından çekildiğini açıkladı.

kanadali yatirim yonetimi sirketi kanadali duzenleyicilere kripto dostu duzenleme cagrisinda bulundu 6

Paxos, web sitesi üzerinden gerçekleştirdiği duyuruda Kanada pazarından çekildiğini açıkladı. 

Paxos, düzenleyici baskının sektör üzerinde giderek daha sert hale gelmesiyle Kanada pazarından ayrıldığını duyuran son dijital varlık firması oldu. Şirket yaptığı açıklamada, müşterilerine en kısa zamanda paralarını çekmeleri çağrısında bulundu. Paxos, 9 Mayıs’a kadar fonlanmamış hesapları kapatacak ve 2 Haziran’da tüm ticaret işlemlerini devre dışı bırakacak. Ancak, kullanıcılar varlıklarını 2 Haziran’dan sonra da çekebilirler. 

OKX ve dYdX’de Kanada’dan Ayrılmıştı

2012 yılında itBit borsası olarak kurulan Paxos, hizmetlerini dijital varlık komisyonculuğu, menkul kıymet mutabakatı, emtia mutabakatı ve altın destekli bir dijital token olan PAX Gold’u içerecek şekilde genişlemişti. 

Paxos, Kanada pazarından çıkışı için artan düzenlemeleri açıkça sebep olarak sunmasa da, kaynaklar şirketin kripto düzenlemelerindeki değişiklikler nedeniyle ülkeyi terk ettiğini söylüyor. Paxos, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Paxos, kurumsal müşterilere hizmet vermeye ve onların dijital varlık ekosistemindeki büyümelerine odaklanmıştır. Platformumuz yakın vadede Kanadalı müşterileri artık desteklemeyecek olsa da, müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarına ortak olarak bu bölgedeki varlığımızı yeniden değerlendireceğiz.” 

Şirket web sitesinde, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ile iş birliği içinde Kanada dijital varlık piyasasına yeniden girmeye hazır olup olmadığını yeniden değerlendireceğini belirtti. 

Kısa süre önce OKX ve dYdX’de Kanada’dan ayrıldığını duyurmuştu. OKX geçen ay yaptığı açıklamada yeni düzenlemeleri suçlarken, dYdX, düzenleyici iklim değiştiğinde piyasaya yeniden girmeyi umduğunu belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x