Yükleniyor...

PayU’dan Bitcoin Girişimi BitX’e $4M Yatırım

Daha öncelerde sizlerle paylaştığımız gibi, PayU Türkiye CEO'su Yunus Emre Güzer şirketin Bitcoin ile ilgili büyük bir yatırım yapacağını ve Bitcoin'i de kapsayan büyük bir proje için çalışmalar yaptıklarını belirtmişti.

bitx

Daha öncelerde sizlerle paylaştığımız gibi, PayU Türkiye CEO’su Yunus Emre Güzer şirketin Bitcoin ile ilgili büyük bir yatırım yapacağını ve Bitcoin’i de kapsayan büyük bir proje için çalışmalar yaptıklarını belirtmişti.

Emre Güzer, Naspers’ın Bitcoin girişimi BitX’e $4 milyon dolar yatırım yaptığını ve yatırımların devam edeceğini Twitter hesabından yayınladığı tweet ile şu şekilde açıkladı:

Seri A yatırım turunda PayU’dan $4 milyon dolarlık yatırım alan BitX, aynı zamanda Barry Silbert’ın Digital Currency Group şirketinden de yatırım aldı. Endonezya, Malezya, Kenya, Filipinler, Güney Afrika ve son zamanlarda Nijerya’da büyük gelişme gösteren BitX’in CEO’su Marcus Swanepoel şunları söyledi:

Operasyonlarımızı sürdürdüğümüz piyasalarda çok güçlü bir gelişme gösterdik. Bu yatırım ile gelişmemizi daha da hızlandırıp, diğer piyasalarda da etkin rol oynamak istiyoruz.

PayU ürün yöneticisi James Caviness ise yatırım ile ilgili, “Kriptoparalarda çoğu sektör dikeyinde parlak gelecek görüyoruz. BitX’in güçlü yönetim kadrosu ile Naspers’ın global ve yerel platformlarda bilinirliğinin artmasını ve bundan yararlanmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

BitX; Bitcoin borsası, cüzdan ve tüccar entegrasyonu gibi servisleri ile şirketlere ve kullanıcılara kolaylıklar sağlıyor. BitX’in iOS ve Android uygulaması da bulunmakta. BitX bu satın alma ile birlikte, Türkiye’de daha aktif rol üstlenecek. Hatta BitX kariyer sayfasında Türkiye için “Country Lead” olarak çalışacak bir yönetici ilanı da açılmış.

Ancak şunu belirtmekte fayda var ki, BitX şu anda Türkiye için Bitcoin alım-satım seçeneği sunmuyor. Bitcoin satın almak istediğimizde kimlik tanımlaması yapmamız istenirken, tanımlama ekranında “Identity verification is not yet available in Turkey.” şeklinde bir uyarı karşımıza çıkıyor.

bitx-kariyer


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x