Yükleniyor...

Piyasalar Düşüşte: Bitcoin’i (BTC) Eylül Ayında Neler Bekliyor?

BTC düşüş yolunda birkaç destek bölgesini kaybetti.

piyasalar dususte bitcoin i btc eylul ayinda neler bekliyor

BTC düşüş yolunda birkaç destek bölgesini kaybetti. 348 milyon doların üzerindeki Bitcoin sözleşmeleri son 4 saatte tasfiye edildi. Bitcoin, Temmuz ayında belirlenen 9,700 dolarlık bir CME makasını kapatma yolunda olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Eylül ayında Bitcoin (BTC) fiyatı istediği seviyelere gelemedi. Bugün yaklaşık %8.6 oranında hızlı bir düşüş yaşayan Bitcoin; 11.600 dolar, 11.500 dolar, 11.200 dolar ve 11.000 dolar dahil olmak üzere birçok önemli destek bölgesini kaybetti.

Son 4 Saatte 348 Milyon Doların Üzerinde BTC Tasfiye İşlemleri Görüldü

Bitcoin’in aşağı yönlü gidişatı nedeniyle, Bitcoin ticaret pozisyonlarında 366 milyon doların üzerinde son 24 saat içinde tasfiye edildi. Bu miktarın 322 milyon doları son dört saat içinde ve BTC’nin 10.650 doları yeniden test etmesiyle birlikte gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) 9,700 Dolarda CME Makasını Kapatma Yolunda 

Bitcoin’in 11.000 doların altına hızlı ve şiddetli düşüşü, birçok trader’ın 9.700 dolarlık CME makasının sonunda kapanıp kapanmayacağını merak etmesine neden oldu. Makas 27 Temmuz’da belirlendi ve Bitcoin’in 10 bin dolarlık tavanı kırmasıyla sonuçlandı. Sonunda varlık 11 bin dolar ve 12 bin dolar seviyelerini kırdı.

Fiyat Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatı, 10 bin dolarlık direnç üzerinde olduğu için mücadele etmeye devam ediyor. 12 bin dolara yapılan son yolculuk bir süre için son bulmuş olabilir, şimdi sadece birkaç gün sonra kripto para birimi 11 bin doların da  altında işlem görüyor. Bitcoin’deki ani ve keskin düşüşün nedenleri arasında dolarda güçlü bir toparlanma, yaklaşan ABD seçimini çevreleyen ve gittikçe artan belirsizlik ve büyük miktarlarda BTC’yi borsalara taşıyan birkaç madencilik havuzu yer alıyor.

Son birkaç günde kripto para piyasası büyük kırmızı bir denize döndü ve neredeyse tüm varlıklar daha büyük bir piyasa çöküşü nedeniyle acı çekiyor. Hisse senetleri de düştü ve altın da düşüyor bu da potansiyel olarak ilerideki dalgada bir değişiklik olabileceğini gösteriyor.

Tarihsel olarak eylül ayları Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için güçlü bir ay olmadı. Ek olarak, önümüzdeki birkaç ay boyunca şu anki seviyeden aşağı düşüşler de yaşanabilir. BTC için bir sonraki anahtar “dönüş tarihi” 2 Aralık’ta.

Bu teori aynı zamanda seçim sonrası toparlanmayla da uyumlu. Amerika Birleşik Devletleri aşırı siyasi huzursuzluk içindeyken ve iki parti her zamankinden daha fazla çatışmaya başladığından seçim özellikle çok önemli. Bir Joe Biden zaferi piyasaların daha da çökmesine neden olabilirken, Trump’ın kazanması ise bir ralliye yol açabilir.

Piyasalar Düşüşte

Sebep ne olursa olsun, piyasalar düşüşe geçiyor ve bu da Bitcoin fiyatının düşmesine neden oluyor. Düzeltmenin ne kadar derine gidebileceğine gelince, bu noktada 10 bin 250 dolarlık bölgenin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x