Anasayfa Podcast Podcast: İsmail Hakkı Polat ile Bitcoin'i ve Kripto Paraları Konuştuk

Podcast: İsmail Hakkı Polat ile Bitcoin’i ve Kripto Paraları Konuştuk

ABONE OL:google-news

Coinkolik podcast yayınları kaldığı yerden devam ediyor. Düzenli olarak yayınlayacağımız podcast’ler ile kripto para dünyasında olan bitenleri konunun uzmanları ile konuşuyor, merak edilenleri soruyoruz.

Bu Haftaki Podcast Yayınımızın Konuğu İsmail Hakkı Polat

1989’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan İsmail Hakkı Polat, 1989-2004 yılları arasında sırasıyla Siemens, Nortel-Netaş, Ericsson ve Turkcell gibi telekomünikasyon firmalarında mühendis ve yönetici olarak çalıştı.

2004 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak “Yeni Medya” dersi veren Polat, Türkiye’nin ilk ve tek Yeni Medya Bölümü’nün kuruluş çalışmalarında da rol almış, “Kripto Paralara Giriş” dersi ile kripto paraları üniversiteye taşımıştır.

Ayrıca, Doğan Holding, Merkez Yayın Grubu ve Ciner Medya Grubu gibi medya kuruluşlarının mobil iletişim ile ilgili birimlerinin kuruluş ve interaktif servislerinin geliştirilmesi aşamalarında yönetici veya danışman olarak aktif görev yapmıştır. Polat, Yeni Medya konusundaki görüş ve düşüncelerini her hafta Bloomberg Business Week Türkiye dergisindeki köşesinde okuyucularla paylaşmaktadır.

İsmail Hakkı Polat ile Neleri Konuştuk?

İsmail Hakkı Polat ile Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde verilen “Kripto Paralara Giriş” dersiyle ilgili merak edilenleri ve ayrıca şunları sorduk;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde kripto paralar, Blockchain üzerine derslerin verilmesine ağırlık verilmeli mi?
 • Kripto paralar ve Blockchain üzerine ders verilmesi konusunda ülkemizde yeterli eğitim kadrosu olduğunu düşünüyor musunuz?
 • Tam olarak kripto para nedir, Blockchain nedir?
 • Bitcoin nedir, gerçek bir değeri var mı?
 • Bitcoin için “Altın 2.0” söylemine katılıyor musunuz?
 • Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu hala bir sır. Sizce Satoshi Nakamoto tek bir kişiyi mi yoksa bir grup insanı mı temsil ediyor?
 • İsteyen herkes kendi kripto parasını oluşturup, geliştirebilir mi? Nereden başlanmalı?
 • Kendi kripto parasını geliştirerek yerli Satoshi Nakamoto’lar, Vitalik Buterin’ler çıkabilir mi?
 • Dijital para ile kripto para aynı mı? Farkları neler?
 • Bir gün herhangi bir bankanın mobil uygulaması ile altın veya ABD doları alır gibi “kripto para” almanın mümkün hale geleceğine inanıyor musunuz? Teknik olarak böyle bir şey mümkün mü?
 • Sıklıkla kullanılan bir tabir var: “Adem-i Merkeziyetçi”. Nedir bu?
 • Kripto paralar bankalar için bir tehdit mi? Yoksa kullanım örneği olarak birer fırsat mı?
 • Bir gün merkez bankalarının altın gibi Bitcoin stokladıklarını görecek miyiz? Böyle bir gelecek mümkün mü?
 • Monero gibi gizlilik odaklı kripto paların bu “gizlilik” yönünü nasıl görüyorsunuz? Fazla mı gizli? Bitcoin’de de böyle bir geliştirme yapılabilir mi, yapılsa nasıl olur?

11 Ocak 2020’de yayınlanan podcast’i aşağıdan dinleyebilirsiniz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kerem Fındık
Kerem Fındıkhttps://www.coinkolik.com
Teknoloji alanında 10 yıldan fazla deneyime sahip bir gazetecidir. Okuma, araştırma ve yazmayı sevmekle beraber yeni teknolojiler, girişim ve girişimcilerle ilgili hikâyeler ilgisini çeker. Dijital ekonomiye yoğunlaşmanın yanı sıra cihazlar da ilgi alanına giriyor. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Kerem Fındık, sinema ve tiyatroyla ilgileniyor. Bir kısa, bir uzun film senaryosu ve üç tiyatro oyunu bulunmaktadır. Coinkolik sitesinde haftalık bültenler ve röportajlar üzerine yazılar hazırlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

825BeğenenlerBeğen
284TakipçilerTakip Et
13,279TakipçilerTakip Et
114AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar