Yükleniyor...

Polygon Geliştiricileri, Hard Fork Güncellemesi Önerisinde Bulundu

Polygon blockchain'inde yer alan geliştiriciler, gas fee artışlarını gidermek ve blokların güvenliğini artırmak için yeni bir hard fork güncellemesi önerdi.

polygon 4

Polygon blockchain’inde yer alan geliştiriciler, gas fee artışlarını gidermek ve blokların güvenliğini artırmak için yeni bir hard fork güncellemesi önerdi.

Polygon Labs geliştiricileri tarafından önerilen güncellemenin, 17 Ocak’te gerçekleşmesi planlanıyor.

Polygon Geliştiricileri, Sıkıntıları Gidermek İstiyor

Hard fork önerisi topluluk tarafından onaylandığı takdirde 17 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Bu güncellemeyle birlikte blockchain’in performansının ve güvenliğinin artırılacağı ifade edildi.

Güncelleme, parallelization ve Polygon zkEVM dahil olmak üzere Polygon yan zincirinin teknik yeteneklerini geliştirmeye yönelik daha geniş bir girişimin parçasıdır.

Polygon PoS, Ethereum’a paralel çalışır ve bununla birlikte Uniswap ve Aave gibi projelerinin yanı sıra Robinhood, Adobe ve Stripe gibi dev şirketlere de ev sahipliği yapar.

Hard fork’un ilk hedefi Polygon’u yeniden yapılanmaya karşı daha güvenli bir hale getirmektir. “Yeniden düzenleme” olarak da bilinen bir zincirin yeniden düzenlenmesi, önceki sürümden ayrılarak blok zincirinin yeni bir sürümünün geçici olarak oluşturulmasıyla gerçekleşir.

Geliştiriciler, bu problemi ele almak için başarılı işlemlerin doğrulanmasıyla ilgili olarak geçen süreyi azaltmaya yardımcı olacak önlemler almayı planlıyor. Güncelleme, ikincil veya üçüncül bir doğrulayıcının devreye girerek blok üretme şansını azaltacak ve böylelikle yeniden düzenleme daha az görülecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x