PolyNetwork Saldırganları Amaçlarına Ulaşamadı • Coinkolik
Yükleniyor...

PolyNetwork Saldırganları Amaçlarına Ulaşamadı

PolyNetwork saldırganı, SHIB, BNB ve BUSD gibi milyarlarca dolar değerinde "değersiz" kripto para yayınladı.

hacker peter schiff

PolyNetwork saldırganı, SHIB, BNB ve BUSD gibi milyarlarca dolar değerinde “değersiz” kripto para yayınladı.

Saldırganlar, zincirler arası protokol PolyNetwork’ün köprü aracında bir akıllı sözleşme işlevinden yararlandıktan sonra Pazar sabahı milyarlarca değerinde birkaç token yayınladı.

PolyNetwork Saldırganları Köprü ile Milyarlarca Dolar Değerinde “Değersiz” Token Yayınladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hack‘lenen PolyNetwork üzerinde saldırganlar milyarlarca dolar ederinde kripto para yayınladılar. Bununla birlikte bu kripto paraların aslında bir değeri bulunmuyor. Düşük likidite ve yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle, PolyNetwork’te tahminen 4 milyar dolarlık kötü amaçlı token ihracı saldırganlar için büyük bir para getirisi sağlayamayacaklar.

Köprüler, kullanıcıların farklı Blockchain’leri arasında token’ları değiştirmelerine olanak sağlayan bir akıllı sözleşme kullanarak bir ağdaki değeri kilitleyip diğerinde serbest bırakmalarına izin veren yapılardır.

kuzey koreli hacker

PolyNetwork saldırganları, muhtemelen köprünün çalışma şeklini manipüle ederek gerçekte var olmayan bir ağda tokenler yayınlamak için sistemde bir hata buldular.

Saldırganlar, Metis Blockchain’de 24 milyar Binance USD (BUSD) ve BNB, Heco Blockchain’inde 999 trilyon Shiba Inu (SHIB) ve diğer çeşitli ağlarda Avalanche ve Polygon gibi milyonlarca başka token bastılar. Bu durum, saldırganların cüzdanında saldırıdan hemen sonra kağıt üzerinde 42 milyar doların üzerinde token tuttuğu anlamına geliyordu.

Ancak ciddi bir likidite eksikliği, saldırganların devasa token stoğundan para kazanmalarını engelledi. Metis geliştiricileri, BNB ve BUSD için “satış likiditesi” olmadığını belirtirken, yasa dışı olarak üretilen METIS tokenleri geliştiriciler tarafından PolyNetwork köprüsünde kilitlendi.

Ancak analitik firması Lookonchain, saldırganın diğer yasa dışı basılmış token’lar için likidite bulduğunu ve 94 milyar SHIB tokenini 360 ether (ETH), 495 milyon COOK’u 16 ether ve 15 milyon RFuel’i 27 ether ile takas edebildiğini bildirdi.

Lookonchain ayrıca, “Bilgisayar korsanlarının varlıkları ve 1 dolarlık ETH’yi muhtemelen satış yapmak için yeni cüzdanlara aktardığını fark ettik” şeklinde ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x