Lazarus Group, Bir Hack ile Kendini Hatırlattı • Coinkolik
Yükleniyor...

Lazarus Group, Bir Hack ile Kendini Hatırlattı

Kuzey Koreli Lazarus Group, 100 milyon dolarlık yeni kripto hack'iyle yeniden ortaya çıktı.

hacker

Kuzey Koreli Lazarus Group, 100 milyon dolarlık yeni kripto hack‘iyle yeniden ortaya çıktı.

Lazarus Group, 100 milyon dolarlık bir hack ile kendini topluluğa ve firmalara hatırlattı. Grubun son hareketi sonrasında gündem yeniden Blockchain güvenliğine kaydı.

Lazarus Grup, 100 Milyon Dolarlık Hack ile Geri Döndü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain güvenlik firması Elliptic, Atomic Wallet’in hack‘lenmesi olayında çalınan fonların bir kısmının aklanması için Rus kripto borsası Garantex’in Kuzey Kore’nin Lazarus Group adlı hacker grubuyla ilişkilendirildiğini açıkladı. Elliptic, Atomic Wallet hack’inden kaynaklanan kayıpların 100 milyon doları aştığını tahmin ediyor.

euler hacker

Atomic Wallet, 3 Haziran’da bazı kullanıcı cüzdanlarının hack‘lendiği raporlarını doğruladı ve etkilenen aktif kullanıcılarının yüzde 1’den az olduğunu belirtti. Ancak henüz güncel bir bilgi verilmedi.

Elliptic, saldırıdan etkilenen 5.500’den fazla cüzdanı takip etti ve Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus Group’un, geçtiğimiz yılın Horizon Bridge olayının ardından gerçekleşen bu büyük çaplı kripto çalınmasından sorumlu olduğunu söyledi.

Elliptic, çalınan varlıkların geri alınması için çalıştıklarını belirtti ve dünya çapındaki müfettişler ve borsalarla işbirliği yaparak çalınan fonların izini sürdüklerini ve dondurduklarını ifade etti. Bu çalışmaların sonucunda 1 milyon dolardan fazla çalınan varlığın dondurulduğu belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x