Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Popüler Analiste Göre Ethereum (ETH) İçin Kritik Seviye 406 Dolar

Popüler Analiste Göre Ethereum (ETH) İçin Kritik Seviye 406 Dolar

ABONE OL:google-news

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 450 dolarlık desteğin üzerinde kalamamasının ardından keskin bir düşüşe başladı. Fakat popüler analist Aayush Jindal’a göre ETH fiyatının 406 dolarlık destek bölgesinin üzerinde olduğu sürece geri dönmesi muhtemel.

Ethereum son 24 saatte %10’un üzerinde düşüş yaşadı ve aşağı yönlü olarak 450 dolarlık destek seviyesini kırdı. Fiyat daha sonra 420 dolarlık desteğe yakın işlem gördü ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştü.

Saatlik ETH / USD grafiğinde 438 dolar civarında direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var. Analist Jindal’a göre parite, yakın vadede 420 dolar veya 406 doların üzerinde olduğu sürece yukarı yönlü hareketine devam edecek gibi görünüyor.

Ethereum Anahtar Desteği

Ethereum, 500 dolara yakın işlem yaptıktan sonra ABD doları karşısında olumsuz bir düzeltme başlattı. ETH fiyatı, kısa vadeli bir düşüş bölgesine geçmek için 460 dolarlık destek bölgesini kırdı.

populer analiste gore ethereum eth icin kritik seviye 406 dolar

Ancak boğalar kontrolü kaybetti ve ETH fiyatı 450 dolarlık destek seviyesinin altına düştü. Fiyat %10’un üzerinde düştü ve 435 dolarlık desteği bile kırdı. ETH daha sonra 420 dolarlık desteğe yakın işlem gördü ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştü. ETH, yazının yazıldığı sırada 416 dolardan işlem görüyordu.

Boğalar şu anda 435 dolar ve 440 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 438 dolara yakın direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var.

Bir sonraki kilit direnç 455 dolar seviyesine yakın. İşin olumsuz tarafı, fiyatın 420 dolar seviyesinin yakınında iyi teklif vermeye devam etmesi muhtemel. Bir sonraki büyük destek, Ethereum’un düşüş bölgesine geçebileceği 406 dolar seviyesine yakın.

ETH’de Artış Yaşanır mı?

Ethereum 420 dolarlık destek bölgesinin üzerinde kalırsa, 438 dolar ve 440 doların üzerinde yeni bir artış başlatabilir. 440 doların üzerinde başarılı bir kırılma, 450 doların üzerine çıkma şansını artırabilir.

Bahsedilen durumda, boğaların 455 dolarlık direncin üzerinde güç kazanması gerekiyor. Başarılı olurlarsa, fiyat istikrarlı bir şekilde 480 dolar ve 485 dolara yükselebilir.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD: ETH / USD için MACD yavaşça düşüş bölgesine geri dönüyor.

Saatlik RSI: ETH / USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında.

Ana Destek Seviyesi: 420 ABD doları (ETH, yazının yazıldığı sırada 416 dolardan işlem görüyordu.)

Ana Direnç Seviyesi: 440 dolar

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNews BTC
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,549TakipçilerTakip Et
1,030AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar