Yükleniyor...

Popüler İsim Arabasını Bitcoin Karşılığında Sattı

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Jason Williams, Chevrolet marka arabasını Bitcoin karşılığında sattı.

populer isim luks arabasini bitcoin karsiliginda satti

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, Chevrolet marka arabasını Bitcoin karşılığında sattı. Williams attığı bir tweet ile, 2007 Chevy Suburban model arabasını 0,4 BTC’ye sattığını açıkladı. Fiyat, yayın saati itibariyle yaklaşık 7.462 dolara karşılık geliyor.

2021 Modeli İle Aynı Fiyata Satmış Olacak

İkinci el bir 2007 Chevrolet Suburban’ın tahmini fiyatı kabaca 7.000 dolar. Buna karşılık, yepyeni bir 2021 Chevrolet Suburban 51.700 dolara satılıyor. Bitcoin önümüzdeki yıllarda 130.000 doları geçerse, Morgan Creek kurucu ortağı 13 yıllık Chevy’i 2021 modeliyle aynı fiyata satmış olacak.

Bitcoin fiyatı, haftalardır olumlu fiyat hareketleri gösteriyordu ve son günlerde epey yükseldi. Kripto para şu anda 18.000 dolar seviyelerine demir atmış gibi görünüyor. Yayın saati itibariyle Bitcoin, 18.621 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Dün CNBC ile yapılan bir röportajda konuşan BlackRock’un CIO’su Rick Rieder, kripto para birimlerinin kalıcı olduğunu söylemişti. Ayrıca, Bitcoin’in altının yerini alabileceğini, çünkü kripto paranın “bir altın külçesini yanında taşımaktan çok daha işlevsel” olduğunu öne sürmüştü. Kripto para topluluğu, BlackRock CIO’sunun, Bitcoin’in altının yerini alması ile ilgili söylediği sözleri oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirdi. Reider, yönetimi altında bulunan 7 trilyon doların üzerindeki varlık ile dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri.

Rick Reider’ın Bitcoin yanlısı yorumları, Wall Street efsaneleri Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller’ın da lider kripto para hakkında olumlu yorumlar yapmasının hemen ardından gelmişti. Ayrıca MicroStrategy, Square ve PayPal gibi milyar dolarlık şirketler, son zamanlarda Bitcoin’e destek verdiklerini açıkladılar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x