Yükleniyor...

Popüler Kripto Para Platformu O Ülkedeki Hizmetlerini Durduracağını Açıkladı

Popüler kripto para platformu Bybit, İngiltere vatandaşlarına sunulan kripto para türevleriyle ilgili yeni düzenlemelere uyduğunu söyledi.

Popüler kripto para platformu Bybit, İngiltere vatandaşlarına sunulan kripto para türevleriyle ilgili yeni düzenlemelere uyduğunu söyledi.

Kripto para türevleri borsası Bybit, bu sabah yaptığı bir duyuruda, 31 Mart’ta İngiltere müşterilerine hizmet vermeyi bırakacağını söyledi. Borsa, hareketin arkasındaki neden olarak kripto bazlı türevler için yeni regülasyonları gösterdi.

“Financial Conduct Authority’nin (FCA) kripto türevleri yasağına uymak için, Bybit Birleşik Krallık’taki müşterilere hizmet vermeyi durduracak” diyen borsa, müşterilerden açık olan pozisyonlarını kapatmalarını ve bu ay sona ermeden tüm fonları çekmelerini talep etti. Türevler, bir dayanak varlığın veya  kripto fiyatını izleyen niş finansal araçlardır. Müşteriler bu ürünleri satın alırken herhangi bir spot kripto para tutmazlar ve yüksek kaldıraç kullanımı onları kripto para trader’ları arasında popüler bir ürün haline getirir.

FCA: Perakende Tüketiciler İçin Uygun Değil

Ancak İngiltere FCA, geçen yıl ani bir hareketle kripto para türevlerinin ve borsada işlem gören tahvillerin (ETN’ler) satışını yasakladı. Bu tür ürünlerin, altta yatan varlıklarının değişken doğası ve bu tür kripto türevlerine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle “perakende tüketiciler için uygun olmadığını” söyledi. Yasak Ocak 2021’de yürürlüğe girdi, ancak Bybit gibi bazıları mevcut müşterilere temel işlemlerle devam etti. Ancak bu artık devam etmeyecek ve yeni hesap oluşturmaya çalışan Birleşik Krallık merkezli kullanıcıların hesap açması engellenecek. Bybit, şunları söyledi:

“İngiltere cep telefonu numarası ve/veya IP adreslerini kullanarak yapılan kayıtlar derhal kısıtlanacak.”

Bybit, en büyük kripto para türev borsalarından biridir. Piyasa takipçisi CoinGecko’ya göre, borsa geçtiğimiz gün on işlem çifti üzerinden 11 milyar doların üzerinde işlem gördü. Web sitesi analiz hizmeti SimilarWeb, platformun İngiltere’deki tüccarlar arasında popüler olduğunu ve sitesine gelen tüm ziyaretçilerin %5’inden fazlasının ülkeden geldiğini öne sürüyor. Bu arada borsa, yeni ve mevcut müşteriler için seçenekleri araştırmak üzere yerel makamlarla görüşmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner