PwC araştırması kurumsal kripto yatırımcılarını ele aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

PwC araştırması kurumsal kripto yatırımcılarını ele aldı

PwC ve Aspen Digital araştırması, Asya'da aile ofisleri, yüksek gelirli bireyler ve harici varlık yöneticileri arasında kurumsal düzeyde dijital varlık saklama çözümlerine yönelik artan talebi ortaya koydu.

pwc 168

PwC ve Aspen Digital araştırması, Asya’da aile ofisleri, yüksek gelirli bireyler ve harici varlık yöneticileri arasında kurumsal düzeyde dijital varlık saklama çözümlerine yönelik artan talebi ortaya koydu.

PwC ve Aspen Digital’in ortaklaşa araştırması yüksek gelirli kripto yatırımcılarını odağına aldı. Şirketlerin rapor sonuçları topluluk ile paylaşıldı.

PwC ve Aspen Digital’in araştırması yüksek gelirli kripto yatırımcılarını ele aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PwC ve Aspen Digital’ın araştırmasına göre, kurumsal yatırımcılar kendi kendini koruyan kripto çözümlerinden kaçınıyor. Rapor, Asya’daki aile ofisleri, yüksek net değerli bireyler ve harici varlık yöneticileri arasında kurumsal düzeyde dijital varlık saklama çözümlerine olan artan talebi ortaya koydu. Araştırma, daha fazla kurumsal yatırımcının, kendi kendini saklama çözümlerinin sınırlamalarını benimsemediğini ortaya koydu.

pwc oynaklik geleneksel hedge fonlarinin kriptoya yatirim yapmasini engellemedi 8

Asya’daki kurumsal yatırımcılar, kendi kendini saklama çözümlerinin sınırlamalarını işaret ederek, 1,2 trilyon dolarlık dijital varlık piyasasının karmaşıklıklarıyla başa çıkmak için üçüncü taraf saklama hizmeti sağlayıcılarına giderek daha fazla yöneliyor. PwC ve Aspen tarafından yayınlanan ortak rapora göre, aile ofisleri, yüksek net değerli bireyler ve harici varlık yöneticileri, dijital varlıklarını koruma ve yeni yatırım fırsatları keşfetme konusunda kurumsal düzeyde saklama çözümlerine artan bir talep olduğunu belirtiyor.

Kendi kendini saklama çözümleri, kullanıcılara dijital varlıkları üzerinde tam kontrol sağlıyor, ancak bu varlıkları güvence altına almak için kendi özel anahtarlarını yönetmekten yalnızca kendileri sorumlu tutuyor. Buna karşın, zorluklar ve bilgisayar korsanlığı riskleri göz önüne alındığında, üçüncü taraf saklama sağlayıcıları, uzmanlık yetenekleri ve uzmanlıkları nedeniyle kurumsal yatırımcılar için tercih edilen bir seçenek haline geliyor.

Rapor, “Daha fazla kurumsal yatırımcı, devam eden alım satım ve operasyonel ihtiyaçları için kendi kendini saklama çözümlerinin sınırlamalarını fark ediyor. Bunun yerine birçok kurum, üçüncü taraf saklama hizmeti sağlayıcılarını tercih ediyor” ifadesini içeriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x