Yükleniyor...

Reef Finance’ten İddialara Cevap Geldi

Alameda Research'ün Reef Finance hakkındaki iddiaları bugün kripto para topluluğunu karıştırmıştı.

Reef aciklama

Alameda Research’ün Reef Finance hakkındaki iddiaları bugün kripto para topluluğunu karıştırmıştı. Bunun ardından olaylar oldukça ilginç bir hale geldi.

Alamade araştırma ekibinin bir parçası olan trader Sam Trabucco, şirketin Reef Finance ile hiçbir bağlantısı bulunmadığını Twitter’dan açıkladı. İşin ilginç yanı, geçen hafta Reef Finance’ın Alameda Research’ten 20 milyon dolarık bir yatırım aldığını belirtmesiydi. Yapılan ilk resmi açıklamaya göre sözü edilen bu yatırım, Alameda Research’ün REEF tokenlarını satın almasıyla gerçekleşti.

Bu gelişme Reef Finance’ın resmi hesabı tarafından da tweet’lendi. Bu haberlerin çıkmasının ardından REEF tokenın değeri %25 oranında artış gösterdi. Ancak Alameda şirketinin araştırma ekibinde yer alan Sam Trabucco şirketin REEF ile hiçbir bağlantısı olmadığını söyledi ve ortalık karıştı.

REEF Finance CEO’sundan Açıklama

Olaylar üzerine REEF CEO’su Denko Mancheski’den açıklama geldi. Mancheski’nin ifadesine göre şirket, Alameda ile ilk olarak Eylül 2020’de temasa geçti. Ancak bu aşamada herhangi bir anlaşma sağlanamadı. Daha sonra 80 milyon dolarlık bir anlaşma yapan iki şirket, anlaşmazlık yaşadı.

Reef’e 20 milyon dolarlık yatırım yaparken, %20 oranında indirimden faydalanan Alameda’nın, REEF tokenın Binance üzerinde listelenmesinin hemen ardından bu tokenları satışa çıkardığı iddia ediliyor. Alameda’nın daha sonra 60 milyon dolarlık daha REEF token aldığı da gelen iddialar arasında. Binance’te satışa çıkarmayı fark eden Reef’in de bu nedenle anlaşmayı iptal ettiği ifade ediliyor.

093XV sMp8I70R5uT
09W75QKYmLFZBQzvp

Binance üzerinde listelenmesinin ardından aşırı bir satış baskısı olduğu ifade edildi. Bunun FTX borsasının fonları olduğu belirtildi. Mancheski yaşanan olayların ardından FTX’in REEF’i delist etmekle tehdit ettiği de söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
celal
celal
2 yıl önce

reef ilk platforma girginde iyiydi sadece 2 saat daha sonra inanılmaz bir dip yaptı 3 günden beri hala aynı hiç hareket yok sakın almayın

murat
murat
Cevap Ver  celal
2 yıl önce

Ne yani sürekli çıkacamı coin :) adamların projelerine bir gir bak sene sonu görüşürüz :)

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x