Yükleniyor...

Regülatör, Popüler Kripto Para Borsası Hakkında Uyardı

Huobi Global kripto borsasına "bağlı gibi görünen" şirketin Seyşeller'de faaliyette bulunma izninin olmadığı ortaya çıktı.

kripto para

Huobi Global kripto borsasına “bağlı gibi görünen” şirketin Seyşeller’de faaliyette bulunma izninin olmadığı ortaya çıktı.

Seyşeller regülatörü, Huobi Global Limited’in kendi yetki alanında kayıtlı olmadığını duyurdu. Bilindiği üzere Huobi, kendi ülkesi olan Çin’de sorunlar yaşadığı için merkezini Seyşeller’e taşımıştı. Burada faaliyet gösteren şirketin kripto borsası Huobi Global ile bağlantılı göründüğü belirtiliyor.

Ekran Resmi 2021 03 09 14.20.02

Seyşeller Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) Huobi Global Limited’in kendi yetki alanında ticari faaliyet yürütmek için bir lisansa sahip olmadığını duyurdu. Yapılan duyuruya halk için bir uyarı da eşlik etti:

“FSA, yatırımcıları ve halkın üyelerini, yukarıda belirtilen IBC ve bu tür hizmetleri sunan diğer şirketler konusunda dikkatli olmaya şiddetle çağırıyor.”

Seyşeller: Kripto Para Ticaret Merkezi

Seyşeller, dünyadaki en büyük kripto para borsalarına ev sahipliği yapıyor. BitMEX bunlara en iyi örneklerden. Ama bilindiği üzere borsa son zamanlarda hukuki ihtilaflara karıştı. Ekim 2020’de ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, BitMEX’i kara para aklamakla ve ABD’de yasadışı olarak faaliyet göstermekle suçladı. The Block ile paylaşılan mahkeme belgelerine göre, BitMEX CEO’su Arthur Hayes bu Nisan ayında ABD yetkililerine teslim olabilir.

Seyşeller’de iş yapan bir diğer kripto para borsası OKEx. Borsanın asıl işleri Seyşeller’de yürütülür ve Malta merkezli olmasına rağmen, Malta veya İtalyan değilseniz, şirket farklı bir Hizmet Şartları sözleşmesi kullanır, bu nedenle satın aldığınız kripto para, Seyşeller’de bulunan Aux Cayes’e aittir.

Ayrıca Binance, 2019’da Seyşeller’de Binance Investments’ı kurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x