Ripple Avukatı, SEC'e Karşı Gemileri Yaktı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple Avukatı, SEC’e Karşı Gemileri Yaktı!

Ripple'ın avukatı SEC'in "şok ve dehşet" stratejisine meydan okudu.

Ripple ekip

Ripple’ın avukatı SEC‘in “şok ve dehşet” stratejisine meydan okudu.

Ripple ile SEC arasında süregelen davasındaki Ripple avukatı SEC’in stratejisine meydan okudu. Bu açıklama SEC’in iki büyük kripto para borsasını dava etmesi sonrasında geldi.

Ripple Avukatı SEC’in Stratejisine Meydan Okudu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para alanındaki hamlelerine meydan okumaya devam ediyor. Alderoty, hukukun üstünlüğüne olan inancını koruyarak SEC’in stratejisini sorguluyor.

SEC, son zamanlarda iki büyük borsa olan Coinbase ve Binance’e karşı dava açtı. Bu davalarda kayıt dışı ulusal menkul kıymetler borsası olarak faaliyet göstermekle suçlamalarda bulundu. SEC’in iddiaları, Cardano (ADA), Solana (SOL), Polygon (MATIC) gibi popüler kripto para birimlerinin kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu ima ediyor. Ayrıca, Binance’in BNB’si, BUSD stablecoin’i ve FIL, ATOM, SAND, MANA, ALGO, AXS, COTI gibi çeşitli diğer kripto varlıkları da bu kapsamlı listede yer almaktadır. Robinhood gibi platformlar da yasal nedenlerle Cardano, MATIC ve SOL gibi varlıkları kripto ticaret listelerinden çıkarmışlardır.

SEC 2

Bu durumlar göz önüne alındığında, Ripple davasının sonucu daha da önemli hale geliyor. Davadaki Yargıç Torres’in, ikincil piyasalarda işlem gören XRP token’larının menkul kıymet olmadığına karar vermesi, SEC’in Coinbase ve Binance davalarının temelini sarsabilecek nitelikte. Tabii ki, davada çıkabilecek karar bunun tam tersi de olabilir. SEC lehine bir karar, davalarını önemli ölçüde destekleyecektir.

Yargıç Torres’in Ripple lehine karar vermesi durumunda bile, bu kararın diğer davalara bağlayıcı emsal teşkil etmeyeceği belirtilmektedir. Yine de, Coinbase davasına atanan ve yalnızca altı aydır yargıç olan Yargıç Rearden gibi diğer yargıçlar, Yargıç Torres’in kararına başvurabilirler. Ayrıca, SEC’in Coinbase ve Binance’e yönelik davalarda farklılıklarının bulunması, durumu daha da karmaşık hale getiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x