Yükleniyor...

Ripple CEO’su Hindistan’ın Kripto Para Kararını Eleştirdi

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Hindistan hükümetini kripto para birimi ticaretini engelleme planından dolayı eleştirdi.

ripple ceou hindistanin kripto para kararini elestirdi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Hindistan hükümetini kripto para birimi ticaretini engelleme planından dolayı eleştirdi. Garlinghouse, bugün attığı tweet’te Hindistan’ın kripto para ticareti yasağını uygulamaya yönelik yenilenen çabasıyla ilgili konuştu.

Garlinghouse, hükümetin kripto para üzerindeki bu davranışları yüzünden hayal kırıklığına uğradığını ifade ederek, Hindistan’ın en büyük banka hesabı olmayan nüfuslardan birine sahip olduğunu söyledi.

Başka Bir Kripto Yasağı

15 Eylül’de Bloomberg, Hindistan federal kabinesinin herhangi bir dijital para birimi ticaretini yasaklayacak yeni bir yasa tasarısı hazırladığını bildirdi. Hindistan, kripto para birimi endüstrisini yıllardır boğuyor. 2018’de, Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para birimine bir bankacılık yasağı getirdi ve daha sonra 4 Mart’ta bu yasak Yüksek Mahkeme tarafından kaldırıldı.

Borsalar, sert yasak RBI tarafından kaldırıldıktan sonra Hindistan’ın ticaret hacminde yüzde 450’lik bir artış gördü, ancak önerilen tasarı, son birkaç ay içinde kaydedilen ilerlemeyi silebilir. Hindistan’ın kripto para birimi endüstrisine yönelik tiksintisi, ülkenin bir finansal kapsayıcılık sorunu olduğu göz önüne alındığında, verimsiz görünüyor.

Ülke, 190 milyon bankasız yetişkine sahiptir (gelişmekte olan ülkeler arasında yalnızca komşu Çin’e rakiptir). Bu, esas olarak bu ülkelerin büyüklüğüne atfedilse de, kripto finansal katılımı hızlandırabilir.

Blockchain’in Önemi Vurgulanıyor

Yeni yasa, kripto karşıtı niteliğine rağmen, tedarik zinciri yönetimi, tapu tescili ve eğitim sertifikalarında blockchain yeniliklerine öncelik veriyor. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hindistan Fikirler Zirvesi sırasında yaptığı konuşmada 5G, büyük veri ve blok zinciri gibi son teknolojilerin önemini vurgulamıştı:

“Hindistan’da ilk kez, kentsel internet kullanıcılarından daha fazla kırsal internet kullanıcısı var. Hindistan’da toplam yarım milyar insan birbirine bağlı. 5G’de fırsat olarak, büyük veri analizi, blok zinciri, IoT bulunuyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner