Yükleniyor...

Ripple CTO’su Açıkladı: Amazon Kripto Para Birimi mi Çıkarıyor?

Ripple CTO'su David Schwartz, Amazon tarafından çıkarılması planlanan bir kripto para biriminin olasılıklarını analiz etti.

ripple cto amazon kripto para birimi

Ripple CTO’su David Schwartz, Amazon tarafından çıkarılması planlanan bir kripto para biriminin olasılıklarını analiz etti.

Amazon’un sektöre girme konusundaki potansiyel ilgisine ilişkin spekülasyon, şirketin patent başvuruları ve alan satın alımları nedeniyle yıllardır kripto para çevrelerinde sıcak bir konu olmuştur.

Quora’daki yeni bir gönderide, Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu, çevrimiçi perakende devinin yakın zamanda 200 milyon kullanıcısı için kendi dijital varlığını piyasaya sürme olasılığının düşük olduğunu ima etti. Bir kullanıcının sorduğu “Amazon, çevrimiçi ürünleri için ödeme almak için neden Bitcoin’e benzer biçimde bir para birimini yaratmıyor?” sorusuna Ripple CTO’su cevap verdi.

Schwartz, kripto paraları diğer para birimlerine dönüştürmenin zorluğunu Amazon’u kripto piyasası hareketinin dışında tutacak ana faktör olarak gösteriyor.

“Bu, para birimi oluşturmanın pek uygun bir yolu değil. Ödemenizi aldığınız bir para biriminiz, vergi ödemeniz gereken bir para biriminiz, kiranızı ödemek için kullandığınız bir para biriminiz, gıda ürünü satın almak için kullandığınız bir para birimi vb. Bu kafa karıştırıcı bir karmaşa olurdu. Sadece para birimleri arasında dönüştürme yapmak için çok sayıda anlamsız ücrete tabi olmakla kalmazsınız aynı zamanda kiranızı ödemek için ne kadar para gerektiğini de bilemezsiniz çünkü para birimlerinin değeri birbirine göre değişim halinde olabilir.”

Amazon, 2017’de kripto parayla ilgili üç alan adı satın aldı: amazoncryptocurrency.com, amazonethereum.com ve amazoncryptocurrencies.com. Bu satın alımlar şirketin bu alana olan potansiyel ilgisine dair konuşmaları ateşledi. Amazon ayrıca tedarik zinciri boyunca öğeleri zaman içinde izlemeye yönelik birkaç blok zinciri patentine sahiptir.

2019’un sonlarında tahmine dayalı analiz şirketi Cindicator, bir grup analiste hangi şirketin Facebook’un Libra’sıyla rekabet etmek için bir kripto para birimi başlatma olasılığı en yüksek olduğunu sormuştu. Bu soruya yanıt verenlerin %22.62’si Amazon’un bir sonraki olacağına inandıklarını söyledi.

Bununla birlikte, çalışmanın yayınlandığı tarihte Amazon Pay başkan yardımcısı Patrick Gauthier, piyasanın spekülatif doğasını gerekçe göstererek şirketin yakın zamanda bir kripto para birimi başlatacağına dair söylentileri yalanlamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x