Yükleniyor...

Ripple Davasında Önemli Gelişme! Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) XRP ile Karşılaştırılamayacağı Söylendi

SEC ve Ripple (XRP) arasındaki dava sürüyor.

ripple 2

SEC ve Ripple (XRP) arasındaki dava sürüyor. Davada önemli bir gelişme yaşandı. SEC’de kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, 19 Mart’ta yapılan duruşmada Yargıç Sarah Netburn’e XRP’nin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile karşılaştırılamayacağını söyleyerek, Ripple CEO’sunun hukuk müşaviri olan Matthew Solomon’a cevap verdi.

“Bay Solomon, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olmadıklarını söylüyor. Ripple’ın kendi avukatlarının da söylediği gibi, Bitcoin gibi değilsiniz zira siz bu varlıkları yaratan bir oluşumsunuz. Bu temelde farklı bir konu.”

Tenreiro ayrıca, XRP’nin yardımcı programını da sorguladı ve Ripple’ın token için kullanım senaryoları oluşturma çabalarının, aslında bunun bir teminat olduğunu kanıtladığını da ekledi:

“Bu programın gerçekten var olup olmadığı konusunda tartışıyoruz. Sayın yargıç, ancak asıl mesele şu, bu program var olsa bile Ripple ve davalıların XRP’yi bir güvenlik haline getirmeye çabaları ve XRP için yeni bir kullanım geliştirme çabalarıdır.”

Solomon’un konuşması sırasında Netburn, XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bir yardımcı programa sahip olup olmadıklarını sordu:

“Konuyla alakalı olmayabilir, ancak anlaşılması önemlidir. XRP’yi anladığım kadarıyla bu sadece bir para birimi değil, aynı zamanda farklı faydaları da söz konusu. Bu yardımcı program XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bir şey. Bu doğru mu?”

Tenreiro, yöneticiler tarafından gerçekleştirilen her XRP satışının bir ihlal olduğunu dile getiriyor. Bu nedenle tüm satış kapsamını bilmeleri gerektiğini ifade ediyor. Ancak bu konunun tokenı satın her bireyi ilgilendirmediğinin de altını çizdi. SEC avukatı ayrıca, Garlinghouse’ın XRP satışlarından bazılarını kamufle etmeyi başardığına dair kanıt geliştirdiklerini de açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1Boss
1Boss
2 yıl önce

Ripple’ın davayı kazanma şansı var mı?

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x