Ripple Davasında Son Durum Ne? XRP Fiyatı Takip Seviyeleri • CK
Yükleniyor...

Ripple Davasında Son Durum Ne? XRP Fiyatında Takip Edilecek Seviyeler

Ripple davasının sonucu XRP fiyatını da etkileyecek.

ripple davasi

Ripple davasının sonucu XRP fiyatını da etkileyecek. Son yılların en çok takip edilen ve merak edilen davasında kritik bir sürece girildi. Ripple davası son durum ile ilgili aramalar hız kazanmışken, XRP fiyat tahmini 2023’ün sonuna kadar ortalama fiyatın 0,38 ABD doları olduğu tahmin ediliyor.

Ripple ve SEC Davasında Son Durum

Ripple ve SEC arasında 3 yıldır devam eden hukuki sürecin bu yıl içinde çözüme ulaşacağı bekleniyor ve davadan çıkacak olan sonucun birçok alanda önemli etkilerinin olacağı tahmin ediliyor. SEC’nin San Francisco Bölge Ofisi’nin eski Bölge müdürü Marc Fagel, katıldığı son etkinlikte mücadelenin artık sona gelindiğini vurguladı. Fagel’e göre, Ripple davası, menkul kıymetler gözlemcisi tarafından yakın zamanda başlatılan diğer yaptırım eylemlerinden oldukça farklı. Fagel, yargıcın Hinman belgelerini ya da ikincil piyasa konusunu muhtemelen ele almayacağını da düşündüğünü söyledi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple avukatı John Deaton da daha önce yaptığı tahminlerde Bölge Yargıcı Analisa Torres’in SEC lehine karar verme ihtimalini yüzde 3 olarak görmüştü. Deaton’a göre Ripple’ın davayı kazanması durumunda XRP fiyatı kısa süre içinde 10 dolara yükselebilir. 

XRP Fiyatı Son Durum

XRP fiyatının 0,49 dolardaki ilk direnç seviyesini hedeflemek için 0,4863 dolar pivot bölgesi üzerinden hareket etmesi gerekiyor. Pazar gününün en yüksek seviyesi olan 0,4975 dolara doğru bir hareket, genişletilmiş bir kırılma seansına işaret edecektir. Bununla birlikte SEC ve Ripple davası hakkında gelişmeler fiyatta yaşanacak yukarı yönlü bir kırılımı destekleyebilir. 

XRP fiyatının yukarı yönde hareket etmesiyle takip edilecek ilk direnç seviyesi 0,4980 dolar civarında yer alırken, ikinci direnç bölgesi 50 cent civarında karşımıza çıkabilir. Fiyatın 50 cent’i aşması ve yükselişine devam etmesi durumunda takip edilecek üçüncü direnç bölgesi ise 53 cent civarında yer alıyor. 

Olası düşüş senaryosunda takip edilecek ilk destek seviyesi 47 cent olurken, ikinci destek seviyesi 46 cent bölgesinde yer alıyor. Düşüş hareketinin sertleşmesi durumunda takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 44 cent civarında bulunuyor. 

BitGo CEO’su XRP Desteğini Duyurdu

Bu gelişmelerin yanı sıra BitGo CEO’su Mike Belshe’den Ripple ve SEC davası ile ilgili yorum geldi. Belshe, Ripple için kazanılacak bir zaferin tüm kripto para dünyasında yankı bulabileceğini ve düzenleyici ortamda olumlu değişiklikler yaratabileceğini söyledi. Ripple’a yönelik desteğinin XRP’ye olan düşkünlüğünden kaynaklanmadığını söyleyen Belshe, Ripple zaferinin, Bitcoin gibi yenilikçi bir teknoloji tarafından yürünebilecek bir yol olan düzenleyici reformun önünü açma potansiyelini desteklediğini belirtti. 

Endonezya Kripto Para Listesi Yayınladı

Bir diğer gelişme ise Endonezya hükümetinin alım satımı yapılabilecek 500’den fazla kripto parayı listeleyerek paylaşması oldu. ABD ve dünyanın diğer ülkelerinde kripto para sektörüne yönelik yaşanan düzenleyici baksıların ortasında gelen bu karar dikkatleri üzerine çekti. Açıklanan listede XRP’nin yanı sıra Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Solana, Cardano, Polkadot, SAND ve Uniswap gibi kripto para birimleri yer aldı. Dikkat çeken konulardan bir diğeri ise listede yer alan bazı varlıkların ABD SEC tarafından menkul kıymet olarak nitelendirilen kripto paralardan oluşması oldu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x