Yükleniyor...

Ripple’ın Eski Kurucusundan Milyarlarca Dolarlık XRP Satışı!

The Wall Street Journal'ın haberine göre, Ripple'ın eski kurucularından ve Stellar’ın kurucularından Jed McCaleb geçtiğimiz birkaç hafta boyunca milyarlarca dolarlık XRP'sini sattığı tespit edildi.

Ripple XRP 1

The Wall Street Journal’ın haberine göre, Ripple’ın eski kurucularından ve Stellar’ın kurucularından Jed McCaleb geçtiğimiz birkaç hafta boyunca milyarlarca dolarlık XRP’sini sattığı tespit edildi. Beş yıl önce Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb, satışlarını sürdürerek XRP’nin fiyatı üzerinde baskı yaratabilecek büyük bir güce sahip.

XRP, geride bıraktığımız haftada yüzde 180’e varan bir artışla 77 Cent’i görmüştü. Daha sonrasında kripto para birimi önemli ölçüde değer kaybetti. XRP’nin değer kaybı bugün daha da hızlandı ve 44 Cent’e kadar geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP’nin bu düşüşünden yaptığı yüksek satışlarla McCaleb sorumlu tutuluyor. Özellikle McCaleb’in satışlarının basına yansımasının korku ortamı oluşturduğu belirtiliyor.

Wall Street Journal’ın temasa geçtiği McCaleb kısa bir açıklama yaptı ve Ripple ile anlatışı için daha fazlasını satmadığını söyleyerek başka yorum yapmadı.

Tarihn en büyük Bitcoin hırsızlığının gerçekleştirildiği kripto para borsası Mt Gox’un kurucusu olan McCaleb, kripto para alanındaki kariyerine Mt Gox’ta başladı. McCaleb, ardından Ripple’a geçti ve 2013’te buradan ayrılarak 2014’te Stellar’ı kurdu.

2014’te Ripple’dan ayrılan McCaleb ile şirket arasında bir anlaşma yapıldı ve McCaleb’in satışlarına günlük sınırlama getirildi. Bu sınırlama 2016 yılında XRP’nin günlük hacminin belirli bir yüzdesine göre revize edilmişti. Söz konusu anlaşma öncesinde McCaleb’in 5.3 milyar adet XRP’ye sahip olduğu öne sürüldü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x