Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple, SWIFT için Güçlü Bir Alternatif Olabilir mi?

Ripple, SWIFT için Güçlü Bir Alternatif Olabilir mi?

ABONE OL:google-news

Kripto para ve blok zincirinin (Blockchain) birincil kullanım durumlarından biri, mevcut bankacılık ağını bozmak ve daha hızlı, sorunsuz işlemler için alan yaratmaktır. RippleNet, bankalar ve diğer finansal kurumlarla işbirliği içinde çalışarak sınır ötesi para transferlerini iyileştirmek için tüm bu çözümleri sunacak şekilde tasarlandı.

Ripple’a ait kripto para birimi XRP, Blockchain sisteminin bankalar için uluslararası işlemlere izin veren mevcut SWIFT bankacılık sistemine nasıl güçlü bir alternatif olabileceğini açıkça gösteriyor.

Hükümet Organizasyonları RippleNet’i Düşünebilir mi?

Ripple’in XRP kripto para biriminin uzun süredir destekçisi olan Twitter kullanıcısı @Hodor’a göre, G20 alt kuruluşu olan Finansal İstikrar Kurulu (FSB) kripto para birimlerinde yükselişe geçebilir.

Hodor, FSB’nin, kripto para birimlerinin “mevcut ödeme veya bankacılık hizmetlerinin daha az uygun olduğu veya yavaş ve / veya pahalı olduğu bir seçenek haline gelebileceğini” öne süren bir rapordan bahsediyor. Hodor, bir blog yazısında küresel finansal politikayı izleyen kuruluşun, kripto para birimlerinin sınır ötesi işlemler için tercih edilen bir seçenek haline gelebileceğine inanıyor.

FSB raporunda, sınır ötesi havale ödemelerinin çok yüksek bir maliyete neden olduğunu öne sürüyor. Ayrıca, kripto varlıklarının “geleneksel… bankacılık hizmetlerine alternatif olarak” kullanılıp kullanılmayacağı henüz belirsiz.

Hodor, FSB’nin, özellikle XRP gibi kripto varlıklar için “önemli değer” sağlayarak sınır ötesi değer aktarımı için kullanım durumunu doğru bir şekilde tanımladığını yazıyor.

Bu arada Avrupa Parlamentosu, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin kapılarını mali aracılara kaptırdığı için Blockchain teknolojisinden yararlandığını anlattı. Uluslararası örgüt, blok zincirinin maliyetlerin düşürülmesinde ve işlem şeffaflığının artırılmasında yardımcı olabileceğini söyledi. Kurum, dağıtık defter teknolojisi için düzenlemelerin, inovasyon dostu ve teknolojinin tarafsız olması gerektiğine inanıyor.

RippleNet Swift’i Değiştirebilir mi?

Bahsedilen tüm kullanım durumları, RippleNet yol haritası ile mükemmel bir uyum içinde. Şu anda bankalar için uluslararası işlemleri kolaylaştıran Belçika merkezli sistem SWIFT, başarılı olmakla birlikte maliyetleri ve işlem sürelerini artırıyor. Diğer yandan Ripple’ın ürünleri bu sistemin sorunlarının azaltılmasında yardımcı olabilir.

RippleNet sadece tamamlayıcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda SWIFT’i de değiştirebilir. Şu anda, şirket xRapid, xCurrent ve xVia içeren paketini mükemmelleştirmekle meşgul.

Ripple, dünya genelinde 120’den fazla finans kurumuyla ortaklık kurmuş durumda ve hatta Asya’daki göçmen işçiler için sınır ötesi işlemleri kolaylaştırdı.

SWIFT, finansal mesajların güvenli bir şekilde taşınmasında tam bir uzman, ancak fon hareketlerine yardımcı olamıyor. RippleNet bu geleneksel sistemi değiştirebilir, ancak bu hedeflere ulaşmak için biraz zaman gerekiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar